Devatero hudebních řemesel

Ve středu 18.října jsme se vydali na naši první velkou výpravu za poznáním. Cílem se stalo Rudolfinum s programem Devatero hudebních řemesel.

Naše cesta začala tréninkem správného chování v dopravních prostředcích – ve vlaku a tramvaji. Oživili jsme si, kdo koho pouští, kdo má přednost a jak se chovat, aby se tato doprava nestala hromadnou ne ve smyslu množství osob ale uskupení, do něhož se cestující zformují, když to cukne. Všichni to vzali výborně a mnozí přivedli nejednoho spolucestujícího do rozpaků, když ho přemlouvali, aby si sedl na místo, které mu uvolnili.

Tramvaj jsme dojeli na zastávku Malostranská a vydali se přes řeku. Cestou jsme si ukazovali památky, které v tento den halil mlžný závoj, takže jsme si vychutnali tajemnou atmosféru poddzimní Prahy.

Před Rudolfinem jsme si popovídali o sochách v jeho okolí a o osobnostech, které představují.

Velkou atrakcí se ukázali být rackové, s nimiž se děti podělily o svačiny.

Pak nás již čekal program, za kterým jsme sem přijeli.

Po prohlídce dvorany se nás ujali tři mladí sympatičtí průvodci – lektoři, rozdělili děti do skupin a skupiny se vydaly na stanoviště, kde se odehrávaly tři etapy programu.

Děti se seznamovaly s hudbou prakticky i teoreticky. Vyzkoušely si práci s rytmem, notami, hudebním záznamem, doprovodem, vytvářely drnkací nástroje, hrály na své tělo, skládaly texty a zažily ještě další aktivity.

Program byl velice pestrý, moc hezky připravený, plný překvapivých zvratů. Měl spád a děti se velmi dobře bavily. Že se také učí, to je ani nenapadlo.

Již se těšíme na další akci v tomto krásném prostředí.

19.10.2017