Dobrý sluha, špatný pán

Dnes jsme prožili projektové dopoledne, jehož tématem byl vývoj komunikace se zaměřením na mobilní komunikační technologie a jejich vliv na interpersonální percepci.

Tedy- zabývali jsme tím, jak se lidé dorozumívají a jak se předávají a předávali zprávy.

Na počátku děti shlédly  motivační kostýmované scénky, v nichž viděly několik způsobů předávání zpráv. Očekávanou zprávu jsme obdrželi od posla, holuba, pošťáka, byla nám doručena dopisem i telegramem a nakonec se děti pobavily při simulovaném nákupu spojovacího materiálu v železářství.

Společně hledaly výhody i nevýhody z pohledu rychlosti, spolehlivosti i bezpečnosti předávaných informací. Ve skupinách řadily způsoby doručování zpráv z historického pohledu.

Popovídali jsme si o tom, co komunikace zahrnuje, o jejích složkách i způsobech. Vyzkoušeli jsme si komunikaci neverbální s použitím gest, postojů i mimiky.

Společníkem nám byly úryvky z knížky Ivony Březinové- Natálčin andulák. Je to příběh o holčičce Natálce, která si moc přeje mobilní telefon. Jak to dopadne? To si můžete přečíst v knížce.

Ve skupinách děti hledaly pozitiva a negativa mobilních komunikačních prostředků- zejména mobilních telefonů. Jejich postřehy byly velice trefné a mnohdy značně překvapivé.

Zabrousili jsme také do oblasti ochrany osobnosti, používání fotografií, bezpečného pohybu na sociálních sítích, do oblasti kyberšikany.

Zabývali jsme se také používáním mobilních telefonů při řízení vozidel či při pohybu po komunikacích.

Na závěr děti vytvářely plakáty.

Po celou dobu projektu děti velice pěkně pracovaly.

Z dnešního vydařeného projektového dopoledne máme velkou radost.