Exkurze v České televizi

Dnes jsme měli neobyčejný den. Moc jsme se těšili na návštěvu České televize, ale prvním dobrodružstvím byla již samotná cesta. K dosažení cíle jsme museli využít hned čtyři dopravní prostředky – osobní vlak, rychlík, metro a autobus. Měli jsme štěstí, všechny spoje jely včas. Díky tomu jsme do ČT dorazili dle našeho plánu.

Na recepci ČT jsme se přivítali s tatínkem, který nám umožnil návštěvu nahrávacích studií Dabing street.  Před samotnou prohlídkou se děti musely trochu občerstvit a hned poté jsme mohli být přítomni natáčení. Viděli jsme práci paní herečky, která namlouvala zahraniční film a pana režiséra, který dával pozor na zřetelnost a intonaci mluvy. Pan zvukař nám vysvětlil jeho práci, čeho si musí všímat, co musí hlídat a případně upravovat. Velkým zážitkem bylo i samotné dabování kreslené pohádky některými našimi dětmi. V Dabing street to bylo prima, ale už na nás čekala prohlídka dalších studií.

Nejdříve jsme se něco málo dozvěděli z historie České televize a vývoje televizních přijímačů, seznámili jsme se s maketou areálu ČT a jednotlivými budovami. Víte, kolik je v ČT výtahů? Znáte celkovou plochu areálu ČT? Nevadí, děti Vám to jistě povědí.

Á akce! Děti teď musely být absolutně potichu, protože byly přítomny natáčení Kouzelné školky. Je neuvěřitelné kolik lidí pracuje před kamerou, ale i za kamerou, aby díl pořadu mohl vůbec vzniknout! I další studia byla zajímavá, např. v jednom byly postaveny pokoje bytu, další studio bylo to největší v celé televizi a pak jsme viděli i to nejmenší. Ke konci prohlídky si děti mohly vyzkoušet různé televizní profese.

Na závěr jsme samozřejmě nemohli vynechat obchod. Malé dárečky s logem ČT nám taktéž udělaly velkou radost. Děkujeme moc za jedinečný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat!