Finanční svoboda

Během dvou dnů si třída 6.B doplněná o deset žáků osmých tříd za podpory dvou lektorů ze společnosti KFP zahrála hru „Finanční svoboda“. Cílem bylo nejen zahrát si a vyhrát, ale dozvědět se něco i o finanční matematice a zlepšit ekonomickou gramotnost mládeže. Hra byla velmi emotivní – nebyla nouze o hádky, smích, smutek, strategické manévry a doufání v trošku toho štěstí.

A o čem hra je? ekonomické hře Finanční svoboda se staráte o peníze mladé české rodiny. Vaším úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má (např. koupě rodinného domu nebo vysněné dovolené) a dostat ji „za vodu“ – dosáhnout finanční nezávislosti. Na hře je unikátní to, že věrně simuluje realitu. Používáte běžné produkty jako stavební spoření nebo hypotéky a čelíte stejným situacím jako v životě např. zvýšení daní, ztráta zaměstnání nebo propady na burze.

A reakce našich žáků?

„Hra se mi velmi líbila, ale nelíbily se mi špatné události! Naučil jsem se mnoho věcí s financemi.“ Vilém

„Prodal jsem pojištění majetku a hned nato se nám vytopil barák!“ Daniel

„Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli něco do života, ale zábavnou formou.“ Eliška

„Nejvíc mě bavily hry podle skutečného scénáře. Někdy to bylo dost dlouhé, ale jinak super!“ Adam

„Jsem ráda, že jsem se naučila pracovat s penězi, protože jsem zjistila, že to není vůbec jednoduché!“ Lucie

„Myslím si, že to bylo celkem dlouhé a náročné, ale velmi jsme si to užili, protože jsme se u toho smáli, chvílemi prohrávali i vyhrávali.“ Jolča

„Moc se mi líbilo, že nás to seznámilo s budoucností a naučilo hodně nových pojmů.“ Jan M.

„Bavilo mě počítat peníze. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí. Na hře mě nebavilo to, že byla zdlouhavá.“ Dominik

„I když je hra dlouhá, tak není nudná. Nejlepší cesta k bohatství AKCIE!“ Pavel

20.05.2017