Fotky z březnových center aktivit JARO

Tento příspěvěk bych ráda začala pochvalami.

V těchto centrech jsme si díky Kubíkovi K. dali poprvé společně snídani. Kubík nám upekl z jablek výborný koláč. Snídaně jsme se rozhodla do center zavést. 🙂 Společně posnídat a posilnit se na práci je moc příjemné.

Druhý Kubík V. se zasloužil o zlatou medaili ze zimní olympiády na ledu. Černošická škola tak ukázala, že děti z Černošic ovládají led jako jedničky. 🙂 Kubík získává také pochvalu. Gratuluji! Jsem pyšná paní učitelka.

Dimi Caha získává získává také velkou pochvalu. V mezinárodně koordinované soutěži Matematický klokan, kategorie Cvrček, se umístil jako první z naší školy. Gratuluji! Jsem pyšná paní učitelka.

Co bylo součástí center:

Tato centra byla zaměřena na příchod jara. V matematice jsme se díky výsledkům dozvěděli jména jarních kytiček. Také jsme si zopakovali převody jednotek délky, pracovali jsme s textem a vzájemně sdíleli výsledky.

V češtině jsme se zaměřili na práci s porozuměním a dozvěděli jsme se, kdy se rodí mláďátka a kolik jich kdo mívá, jak je to s jejich potravou. Informace doplnily fotky těchto zvířátek. Na textu jsme si také zopakovali slovní druhy a pádové otázky. Mohli jsme spolupracovat a pomáhat si navzájem.

V ateliéru jsme se ocitli na jarní louce, který potřebuje opylovat hmyzem. Děti měly namalovat co nejvíce jarních kytiček a vystřihnout a nalepit či namalovat hmyz, který na louce najdeme. Jakou technikou budou malovat bylo tentokrát na nich.

V objevech jsme se zaměřili na pokusy s barvami. Na řadu přišla tentokrát fyzika a také chemie. Zkoumali jsme skládání barev a také pohyb. Vyrobili jsme si Newtonův disk, vyzkoušeli jsme si obarvit bílé květiny a barevně jsme si zamlsali.

Za pomoc moc a moc děkuji skvělým rodičům ze 3.D a také za krásné fotky, které bych bez nich nestihla pořídit. Těším se společně s dětmi na další centra v dubnu.

Vaše paní učitelka

Můžete nahlédnout do naší galerie:

Maminka Dimiho pořizovala také hodně fotek, až je budu mít, umístím sem odkaz. Moc děkuji za památku, díky které si děti budou moci svou práci kdykoli vybavit.