Hygienická opatření

Milí žáci, vážení rodiče,

blíží se začátek nového školního roku a všichni učitelé už se těší na své žáky a práci s nimi.

Věříme, že nový školní rok bude co nejméně ovlivněn současnou situací, přesto jsme nuceni přijmout některá nová opatření.

Žáky a jejich zákonné zástupce žádáme, aby se řídili následujícími opatřeními:

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

• Žák vstupuje do školy pouze v případě, pokud se u něj neprojevují příznaky onemocnění virem Covid-19.

• Žák dodržuje následující hygienická opatření:
  1. provádí dezinfekci rukou – po příchodu do školy, po použití WC a před jídlem,
  2. dodržuje rozestupy a zdržuje se v kolektivu své třídy.

• Ve třídě dodržuje stanovený zasedací pořádek.

POSTUP V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ, ŽE JE ŽÁK NAKAŽEN VIREM COVID – 19:

• Žák je izolován pod dohledem pedagogického pracovníka v místnosti, k tomu určené a je mu poskytnuta rouška.
  • Zákonný zástupce bude neprodleně vyzván k bezodkladnému vyzvednutí svého dítěte, které mu bude předáno u vrátnice školy.
  • Zákonný zástupce telefonicky kontaktuje dětského lékaře, který rozhodne o dalším postupu.
  • Žák s přetrvávajícími příznaky jako je rýma a kašel, které jsou projevem alergického nebo chronického onemocnění, musí doložit tuto skutečnost potvrzením dětského lékaře.
  • Žák se vrací do vzdělávacího procesu, až když je úplně zdravý.

Úplné znění metodického pokynu naleznete ZDE.

Přílohy k manuálu naleznete ZDE.