Japonsko

Na dnešní výlet jsme se museli pořádně vyspat, protože nás čekala dlouhá cesta letadlem a to do Japonska. Japonsko leží v asijské části naší planety a omývá ho tichý oceán. Má přes 6 800 ostrovů. Nejznámější a největší jsou 4 z nich. Honšú, Hokkaidó, Kjúšú a Šikoku. Japonsko má mnoho zajímavostí, ale navštívit všechna místa jsme neměli tolik času, proto jsme se rozhodli, že nejdříve navštívíme ostrov Kjúšú. Na tomto ostrově je zachováno mnoho tradic, jako výroba indiga (barvy), tofu (pokrm ze sóji), lov mořských ježků, lovení perlorodých ústřic a mnoho další tradiční výroby.

Mezi známé bojové umění, jako je sumo, karate, judo patří bojové umění Kjúto, které se děti učí již od střední školy.

Velmi zajímavá byla také výroba porcelánu a velmi vzácného papíru, které jsou dosud vyráběny ručně.

Na našem dnešním výletě jsme ještě viděli mnoho zajímavostí, o kterých si budeme v dalších dnech hodně povídat.

Každému tento výlet doporučujeme.