Kouzelník Reno

Čtvrteční odpoledne 26. ledna naši družinu navštívil kouzelník Reno. Představení se uskutečnilo v tělocvičně naší základní školy. Kouzelnické vystoupení bylo založeno především na spolupráci kouzelníka s dětmi, které byly do efektů zapojeny jako asistenti a tím si rozvíjely svou fantazii a tvořivost. Show byla plná humoru a kouzelník svým originálním přístupem k dětem v nich zanechal hluboký dojem a víru v to, že nic není nemožné. Děti i vychovatelky byly do představení vtaženy vtipným humorem. Dosud si lámeme hlavu nad vysvětlením kouzel s kartami, provázky, balónky, penězi ve stylu „oslíčku, otřes se“ a dalšími. Nejkrásnější byl ale závěr, kdy nám kouzelník vyčaroval nejprve plyšového králíčka a z něj potom živého králíčka, kterého si děti mohly pohladit. Některé ho chtěly i domů. Vše bylo provázeno krásnou hudbou. Děti ani vychovatelky neměly čas si vydechnout. S nadšením pak děti líčily své čerstvé zážitky a dojmy rodičům. Všechna čísla děti nesmírně bavila a prožily si tak silný kouzelnický zážitek. Celé odpoledne se neslo v příjemné atmosféře a všem se moc líbilo.

Dana Picmausová

vychovatelka