Kroužek kreslení PMH – hodnocení za 1. pololetí

Kroužek kreslení pravou mozkovou hemisférou probíhá ve školní družině od září loňského roku. Děti jsou rozdělené do skupin pro začátečníky a pokročilé, ti pokračují z minulého roku.

Během prvního pololetí se děti naučily pracovat s různými výtvarnými potřebami. Práce s tužkami, pastelkami a akvarelovými pastelkami dětem ukázala kreslení širších rozměrů. Děti objevily nové možnosti, jak s tužkami a pastelkami pracovat. Naučily se různé fígle, které jim pomohly a zjednodušily jejich práci. Děti bavilo, jak je někdy v podstatě jednoduché nakreslit pro ně dosud složitý obrázek. Líbilo se jim zjištění, že jejich kresby jsou povedené a téměř dokonalé.

Naše výtvarné hodiny probíhají v kreativním duchu, jsou plné pohody a relaxace. Největší odměnou jsou dětem jejich povedená díla, o kterých si na konci hodiny povídáme a hodnotíme, co se povedlo a co je možné ještě vylepšit.

Během druhého pololetí na nás čekají další výtvarné techniky, na které se děti předem těší.

Drahomíra Kocourková

25.01.2018