Leden u Medvídků

Naše banda medvědí je pořád plná elánu a rozhodně nespí zímním spánkem.

Hrajeme si a tvoříme. Opět motáme bambulky a zvířátka z nich. Hodně oblíbená byla i skládaná morčata z papíru.

Na hřišti u školy jsme už jako doma.

Každý čtvrtek si protahujeme těla v tělocvičně, to když hrajeme různé pohybové hry. Třeba na kouzelníka: Mávám kouzelnou hůlkou a všechny děti jsou začarované, a tak po mně musí všechno opakovat. Jakmile svou hůlku zahodím, začnu děti honit. Kolik dětí dokážu během půl minuty chytit = zaklít? Po časovém limitu spočítám chycené děti a na řadě je další hráč: Čáry máry, morče dělá kvík, kouzlí třeba Dominik!“ Kdo má největší úlovek – vyhrál.

Aby toho čarování nebylo málo, v polovině ledna nás navštívil kouzelník Reno, ve svém řemeslu jistě profesionál. Než jsme se všichni pohodlně usadili, přecházel sem a tam po podiu a z úst si vyndával jeden červený míček za druhým, z ucha a nosu vytáhl zelené a kde vzal hnědý, to mi naštěstí uniklo. Pomocí strašlivého zaklínadla Blébleblééé, které jsme si všichni vyzkoušeli, začaroval nejprve kouzelnou pizzu, potom vyměnil karetního králíčka za kašpárka a nakonec nechal zmizet několik obřích karet. Bez asistentů by to nebylo žádné pořádné kouzlení, a tak další kouzla probíhala společně s dětmi z publika. Ti to ale s hůlkou příliš neuměly: tak třeba plakátový mistr Bambulini přišel nejen o klobouk a hůlku, ale i o kalhoty… Další kouzla s dětmi už byla úspěšnější. Jedna malá asistentka se naučila vyrábět peníze ze vzduchu a házet je do kbelíku, jiným se podařilo spojit rozkouskovaný provaz v neporušený celek. Ani o překvapení jsme nepřišli, na konci představení proměnil Reno nafouknutý balonek v živého králíčka. Představení jsme si užili a dobře jsme se při něm bavili.

Také máme za sebou první dvě kola soutěže, ve které se snažíme získat co nejvíce ostrovů, tučňáků a medvědů. Kdo bude král všech lovců? Mezi nejúspěšnější zatím patří Kája M. a Domča C. Trénovat můžete i doma, stačí k tomu pár listů papíru, velký knoflík (nebo něco podobného) a vzdálenost, od které se hází. Soutěžíme o drobnosti z krabice blbostí.

Snad nebudu příliš předbíhat, když vám prozradím, že nás v brzké době čekají návštěvy školní knihovny.

Anička

28.01.2024