MAMINKÁM

Na Den Matek jsem si s dětmi připravila přáníčko poslané poštou.

Ozdobu na přání děti poskládaly z čajových sáčků a do přáníčka vlepily předtištěnou básničku.

Celý týden jsem si s dětmi povídala o cestě dopisu až k maminkám. Děti znají svojí ulici a číslo, někdo potřeboval pomoci.

Co je poštovní směrovací číslo jsem musela dětem vysvětlit a snažit se, aby si ho děti zapamatovaly.

Po zalepení obálky, vyřešení adresy jsem s dětmi lepila známku na správné místo ( už používaly samolepící známky ).

Při jedné páteční procházce jsem s dětmi navštívila černošickou poštu a nechala dopisy označit razítkem. Nyní byly dopisy připraveny na doručení do poštovních schránek našich maminek.

Při zpětném povídání, děti říkaly, že maminky byly nadšené. To potěšilo i p. vychovatelku.

13.06.2022