Mikuláš, čert a anděl

Dnes se celou školou rozezněly pekelné řetězy a bylo slyšet andělské poletování.

I naší třídu dnes navštívil Mikuláš, společně s jeho věrnými čerty a anděly. Celá třída byla plná očekávání a vzrušení,  kdy do naší třídy zavítají. Přišli druhou hodinu a když se do naší třídy vstoupili, žáci se nestačili divit. Nepřišle jeden Mikuláš s jedním čertem a andělem, ale měl s sebou hned 10 čertů a 8 andělů.

Mikuláš, s moudrým a laskavím přístupem promluvil k žákům a některé znal i jménem a povídal si s nimi přímo. Ocenil jejich úsilí a pokroky, velkou toleranci, kterou k sobě mají, ale také některým vytknul zlobení, vyrušování a lhaní. Čert a anděl pak přinesli nejenom sladké odměny, ale také krásné slova povzbuzení pro všechny. Adventní kalendáře si necháme ve třídě a budeme každý den otevírat jedno okénko společně.

Byl to krásný a radostný zážitek, který přispěl k vytvoření vánoční atmosféry ve třídě. Děti byly plné úsměvů a vzpomínek, které si s sebou odnesly.