Mikuláš ve škole, DÁRKY na vánoční trhy a předvánoční tvoření s paní učitelkou Terezkou Sedlářovou

Žáci z 9.tříd pro nás letos udělali moc pěkného Mikuláše. Bylo hodně čertů a také andělů, které nám připravila a oblékla Martina Biegelová. Ten nejlepší školní asistent, kterého může škola mít!

Mořeplavci již začínají být velcí, ale ještě tento rok si Mikuláše rádi užili.

Naše paluba se připravuje na vánoční besídku. Ozdobili jsme si stromeček, stříháme vločky, betlém, udělali jsme si řetěz popcornu. Nechyběl ani popcorn na ochutnávání 🙂 . Také jsme si do třídy pozvali paní učitelku Terezku Sedlářovou, třídní paní učitelku z 5.A. Ta byla tak hodná, že nám věnovala nám své volné hodiny, aby nás naučila drátkovat andělíčky. Jakmile jsme se tuto disciplínu naučili, tak skoro každý žák trávil volné chvíle a přestávky tím, že drátkoval dalšího andělíčka. Paní učitelka pro nás zakoupila sadu korálků, která nebyla jen na jediného andělíčka, a tak jsme si mohli drátkování pořádně užít. Drátkování dokázali úplně všichni. Děkujeme moc paní učitelce, že mě i celou moji třídu tuto dovednost naučila. Sama jsem drátkovala poprvé, proto jsem stihla pořídit jen pár fotek andělíčků. Na nich je vidět, jak je naše práce zdařilá.

DÁRKY na vánočním trhu ze 4.D

Na vánočních trzích si můžete ze 4.D zakoupit ozdobičku na stromeček nebo na klíče a hrací kostku s figurami do společenské hry. Žáci na těchto dárcích pracovali usilovně celý listopad. S kostkou na trhy nám pomáhali dva tatínci z naší třídy. Pan Kočárek a pan Procházka. Děkujeme šikovným tatínkům za pomoc!

Mořeplavci si tak osvojili šití, práci s moduritem a práci se dřevem.

Zde se můžete podívat na pár fotek z minulého týdne v galerii.

Spolupráce fungovala mnoha směry. 🙂

Lucie Havlíčková