Mikulášské trhy & Mikuláš a jeho družina

V sobotu se v Černošicích na Vráži konaly Mikulášské trhy. Jak už se stalo zvykem, ZŠ tam měla také svůj stánek, ve kterém žáci prodávali výrobky, které zhotovili v rámci VV, PČ a ve ŠD. Velice nás potěšilo, že se u školního i družinového stánku zastavilo veliké množství rodičů i široké veřejnosti, a že si zakoupili výrobky dětí, aby podpořili charitativní akci Děti dětem. I tento rok se nám povedlo utržit krásnou částku, za kterou pořídíme všechny dárky, které jsme si předsevzali. Za získaný výtěžek všem velice děkujeme. Těší nás, že je mezi námi tolik lidí, kteří rádi podpoří dobrou věc. Výtěžek z prodeje putuje na dárky pro děti z dětského domova a pěstounských rodin.

I děti ze 4.A pomáhaly s prodejem ve stánku, a to od 12:00 do 13:00 hodin. Čerstvě napadnutý sníh a celkem pěkné (ač trochu chladné) počasí přilákalo množství návštěvníků, kteří si s chutí užívali adventní atmosféru. Školní stánek byl během našeho prodeje prakticky neustále v obležení, proto se žáci museli velmi otáčet. Prodávající žáci trénovali komunikaci se zákazníky (včetně komunikace v angličtině – to byla dřina) a také finanční matematiku v praxi. Zjistili, že to není úplně stejné, jako při práci s pracovním listem nebo v PS, protože v jednu chvíli museli komunikovali se zákazníky, počítat cenu výrobků, vracet peníze.

Naše třída letos vyráběla vonné levandulové pytlíčky, a ty šli přímo nadračku. Ochotných pomocníku k prodávání bylo hodně, mohli však jít jen dva. Zvolili jsme je tedy losem.

Děkuji prodejcům i žákům, kteří vyráběli vonné pytlíčky.

V pondělí k nám zavítal Mikuláš se svou družinou, aby zkontroloval hodné i ty méně hodné žáky. Poté, co Mikuláš k žákům promluvil, mu žáci zarecitovali básničku a byli odměněni. S pár hříšníky to bylo velmi nalomené a málem skončili u čerta v pytli, ale i ti se nakonec vykoupili slibem.