Mobilní úniková hra

Protože se ještě neznáme navzájem všichni, protože možná panovaly obavy z nového prostředí, zvolila jsem jako jednu z možností, jak se tohoto všeho zbavit, nechat do naší školy dovézt mobilní únikovou hru firmy THEROOM.

Na své webové stránce avizují, že hra děti učí alternativnímu řešení konfliktů, sebepoznání, funguje i jako prevence šikany, socializuje děti v kolektivu.

Pan Jiřík  hru pro žáky připravil v tělocvičně, děti rozdělil do zajímavých a zdánlivě nesourodých týmů. Každá skupina dostala tablet a hned mohla jít „unikat“.  Cílem totiž nebyl únik, ale otevření zámků bedny s pokladem, Na začátku se některá dítka zdráhala se zapojit, ale postupem času se do luštění a louskání indicií nechala vtáhnout.

Troufám si říct, že si únikovku užili všichni. Překvapením byl poklad v bedně, ze kterého si každý mohl něco odnést.

M.D.

Zde přikládám několik fotografií a vybírám několik hodnocení …

…tahle hra byla zajímavá. Líbilo se mi, že jsme museli trochu zapojit mozek a že tam byla i zábava. Na konci byl skvělý nápad, že jsme museli spojit ty tablety a vyřešili jsme to spolu. Dnešních 50 minut jsem si mooooc užila….   Zuzka

… únikovka se mi líbila tím, jak všichni spolupracovali ve skupině a že se každý nápad využil. Trochu to bylo stresující, ale jinak jsem si to užila. Všechny úkoly byly faj, ale nějaké byly až moc těžké, ale splnili jsme to 🙂 Celkově to bylo super a byla jsem ráda, že jsem si poprvé vyzkoušela únikovku …. Josi