Noc s Andersenem

Noc s Andersenem 2024

Také letos se naše škola zapojila do akce Noc s Andersenem. Večer nabitý povídáním, hrami a výzvami s námi strávilo 24 dětí z 2. až 4. tříd a také 10 žáků 8.C v roli skvělých pomocníků.

Každý, kdo vyluštil počáteční šifru (a to se povedlo všem), se vydal na společnou cestu večerem. Na začátku nás čekalo překvapení v podobě zdravice pana prezidenta Petra Pavla, který prostřednictvím videa pozdravil malé čtenáře v celé zemi. Poté nás navštívil duch samotného pana Andersena a zajímavě nám vyprávěl o svém životě. Přece jen, dětství v 19. století bylo úplně jiné, než jaké zažívají naši žáci dnes. Také jeho cesta k tomu, stát se spisovatelem, byla pořádně klikatá.

Dalším milým hostem byla autorka knih pro děti, paní Klára Pondělíčková. Děti seznámila se svou knihou – Co musejí morčata – a hlavně s jejími hrdiny – morčátky Rózou, Edou a Hugem. Morčátka nás poté provázela celým zbytkem večera.

Po večeři nás čekalo plnění spousty záludných morčecích úkolů. Přechod řeky po kamenech, záchrana morčete v nosítkách, hledání klíčů, křížovky, skládačky, bludiště, ochutnávky morčecích lahůdek a mnoho dalšího.

Vrcholem byla jako vždy stezka odvahy. Každý, kdo prošel temnou školou ozářenou jen drobnými světýlky, a na své pouti našel „žeton“, byl na konci odměněn morčátkem. Tedy ne živým, ale aspoň roztomilým, nalepovacím.

Večer se moc povedl a domů odcházeli všichni dobře naladěni.