PARAOLYMPIÁDA

V týdnu od 21.2. do 28.2. 2022 si děti zkoušely disciplíny s omezením tělesným, zrakovým a jednu úžasnou hru TEAM 3 od společnosti ALBI.

V pondělí to bylo stavění věže z 13 kostek s omezením zrakovým ( sluneční brýle se zalepenými  skly ). Hrála i p. vychovatelka , které to moc nešlo.

V úterý děti zkoušely omezení prioritní ruky ( praváci měli přivázanou pravou ruku k tělu, leváci levou ). Za úkol bylo nasadit si papírovou čepičku s gumičkou a uvázat si šátek kolem pasu.

Ve středu nás čekala cesta vedená zvonečkem ( na očích škraboška ).

V pátek děti zkoušely hru pro 3 hráče ( němý, hluchý, slepý ), je to kooperativní hra rozvíjející zvídavost, trpělivost, odvahu a hlavně nadšení.

V pondělí jsme zakončili hodem krabičkou od sirek, při kterém jsme seděli na židli. Starší děti nám měřily vzdálenost.

Celý týden se děti skvěle bavily a hru TEAM 3 hrály samostatně i po zbytek týdne.

V úterý jsme se odměnili drobnými radůstkami.

06.03.2022