Plán učiva na týden od 15. – 19. 1. 2024

• Opakování na pololetní test
  • VS L – uč. Str. 39 – 42
  • HVS str. 12/ 2, 3 a PS: str. 27/ 5, str. 28/ cv. 7, 8, 9
  • Čtení: pohádky z různých zemí
  • Sloh: Popis a zápis osnovy (úvod, stať, závěr) –nácvik popisu věcí (učebnice str. 41 – Zubní kartáček Žirafa, cvičení na straně 42 – učebnice
  • Opakování na pololetní test
  • Pracujeme s geodeskou – modelování  a rýsování trojúhelníků s oporou o geodesku a čtvercovou mříž, pojmenování vlastností trojúhelníků, příprava na zaokrouhlování
  • Učebnice str. 40, 41, PS: str.30, 31
  •  Geometrie: : bod, přímka, úsečka, zápis jmen úseček a přímek, měření úseček v cm a mm
Prvouka
  • Lidé a čas
  • Převody jednotek času ( h, min, s)
  • Srovnání života lidí dnes a dříve
Přehled
termínů
pro tento týden:

Pololetní testy:

ČJ 19. 01.
1. abeceda – řazení slov 2. psaní u/ú/ů 3. měkké a tvrdé souhlásky 4. párové souhlásky: b/p, v/f, d/t, ž/š, z/s  5. antonyma a synonyma, 6. slova nadřazená, slova podřazená 8. vyjmenovaná slova B, L a slova příbuzná 9. poznej podst.jm. a sloveso)

M 22. 01.

1. násobení a dělení 2. písemné sčítání a odčítání 3. indické násobení 4. porovnávání čísel (větší, menší) 6. slovní úlohy 7. geometrie – přímka, úsečka, bod, geometrické tvary

PRV 23. 01.  1. Místo, kde žijeme – ČR, dělení : Čechy, Morava, Slezsko, státní symboly, sousední země  2. Černošice 2. Lidé kolem nás – rodina 3. Dopravní značky 4. světové strany 5. vodstvo – soutok, přítok…6. Čas – převody jednotek času hodiny, minuty, sekundy.

• 18. 1. bruslení
  • 19. 1. čtenářská dílna – školní knihovna (děti budou pracovat se svými knížkami, které doma čtou, je důležité si je přinést)