POHÁDKA O RYTÍŘI R

Ve čtvrtek 28. 1. byl slavnostní den. Poslední vyučovací hodinu nás čekalo rozdávání vysvědčení a aby nám dopoledne hezky utíkalo, tak jsme si udělali výlet do naší školní knihovny. Už nějakou dobu se učíme tvrdé a měkké slabiky. Paní knihovnice to ví a připravila si pro nás Ferdův slabikář, který napsal  pan Ondřej Sekora. Veselá knížka seznamuje děti prostřednictvím Ferdy Mravence s jednotlivými písmeny abecedy. Každé písmenko doprovází vtipné říkadlo a kreslený předmět, který ho svým vzhledem připomíná. Abecedu vyjmenovat i napsat už umíme, ale občas nás pozlobí měkké I a tvrdé Y ve slabikách. Ve slabikáři jsou také pohádky a ta o rytíři nám pomohla lepé porozumět tvrdým a měkkým slabikám. Už to nepopleteme!

31.01.2021