POHÁDKY POD ŘÍPEM

POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM pro hereckou dvojici HRUŠKOVÁ – PŘEUČIL zpracoval dramaturg České televize JIŘÍ CHALUPA. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení. Na jevišti se odvíjely příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky.

Poutavé písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které vtipně dokreslovaly situace jednotlivých scének, si děti zpívaly spolu s herci. Diváci se nejen pobavily loutkami JAROSLAVA DOLEŽALA, ale sami se také zúčastnily děje na jevišti. Matěj si zahrál udatného Bivoje a Kristýnka Libušinu sestru Tetu.

Přestože název zní „Pověsti české“ , jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkovaly veselé postavy Jiráska a Jiráskové v podání obou protagonistů.

18.10.2016