Pravěk v Praze

Dnes jsme se vydali do pravěku. Naše cesta směřovala do Muzea hlavního města Prahy, kde nás čekal program Pravěk v Praze. Z počátku to vypadalo, že se do předhistorického období nestihneme dostavit včas. Měli jsme však štěstí a i přes nepřízeň vlaků jsme to zvládli.

Ještě před zahájením programu v muzeu jsme si prohlédli zajímavou venkovní výstavu Srpen 1968 v Praze. Popovídali jsme si o stěžejních meznících a datech v historii naší republiky.

V muzeu nás čekal milý průvodce. Vzal nás na výpravu do pravěkých dob. Pohybovali jsme se v expozici pravěk a společně  jsme se stali archeology, kteří zkoumají památky zachované z tohoto dávného období. Díky pestrosti činností se děti mohly aktivně zapojit a uplatnit znalosti nabyté během naší školní práce. A nebylo jich málo. Z mnohých znalostí byl překvapen i náš průvodce. Děti krásně spolupracovaly a získaly velkou pochvalu.

Po návštěvě v pravěku jsme měli možnost prohlédnout si unikátní Langweilův model Prahy.

Dnešní výprava do Prahy byla podnětná, zajímavá a přínosná.

PS: Omluvte prosím horší kvalitu snímků, v expozici bylo šero a blesk nebyl povolen.

Stav

Zkoumáme nálezy