Pražský hrad

V pondělí jsme navštívili Pražský hrad.

Komentovaná exkurze krásně doplnila témata, která jsme probírali ve VL. Se zkušenou průvodkyní jsme se vydali na cestu do bohaté historie plné legend, které k Pražskému hradu neodmyslitelně patří. Dozvěděli jsme se řadu zajímavostí a příběhů z doby vlády králů a císařů. Hned v úvodu se paní průvodkyně žáků vyptávala na reálie ohledně hradu a našich panovníků a byla mile překvapená, že nebyla otázka, na kterou by žáci nedokázali odpovědět.

Navštívili jsem zákoutí, které běžný návštěvník neuvidí. V rámci prohlídky jsme zavítali do prostor Katedrály sv. Víta, do Starého královského paláce, do baziliky sv. Jiří, do mučírny a hladomorny, a do Zlaté uličky.

Exkurze i celý výlet se žákům líbil. Zejména z interiérů a repliky korunovačních klenotů byli nadšeni. Věci, které je nejvíce zaujaly, žáci fotodokumentovali. Možná Vám potom tyto fotky i ukazovali.

Hned v úterý jsme na toto téma psali vyprávění a většina žáků napsala krásný a poutavý příběh.

01.05.2023