Předvánoční čtenářská dílna s „živou“ spisovatelkou

První pololetí tohoto školního roku nám moc nepřálo, co se doprovodných akcí k vyučování týče. I přes nepřízeň covidu, jsme si v předvánočním čase jednu zážitkovou akci nadělili. Sáhli jsme do vlastních řad a na poslední den v tomto kalendářním roce paní učitelka domluvila překvapení. Překvapení ve formě čtenářské dílny se „živou“ spisovatelkou, spisovatelkou z Černošic, spisovatelkou Lucií Paulovou.

Společně jsme so povídali o knížkách, o jejich tvorbě, vzniku. Děti povídaly, jaké knížky nejraději čtou a co jim knížky přináší. Četli jsme si úryvky z knih.

Seznámili jsme se s tvorbou této paní spisovatelky. Dovolila nám nahlédnout do ještě „nenarozené“ knížky o skřítčích a děti si mohly očima i rukama prohlédnout loutky, které ke knížce patří a ilustrují ji. Součástí našeho předvánočního setkání byla také možnost nechat si knížky podepsat.

Děkujeme za příjemný předvánoční zážitek.

31.12.2020