Příměstská škola v přírodě

Celý týden od 17. do 21. června jsme si užívali příměstské školy v přírodě. Naši školu jsme využívali jen jako místo ranního setkání. Každý den na nás čekal zajímavý výlet.

V pondělí jsme vyrazili nejprve prozkoumat ekosystém parku na Petříně. Tuto expedici jsme si zpříjemnili snídaní na dekách a dováděním na dětském hřišti. Pak už jsme se vydali do kavárny Kafé a Hrnky v Nerudově ulici. Tam se nás už nemohly dočkat keramické hrníčky, které čekaly, až je přijdeme pomalovat. Do malování jsme se pustili s nadšením, někteří už měli připravené návrhy ze školy, jiní improvizovali. Všem se však dílo povedlo. Tuto kreativní část výletu jsme zakončili v příjemné zahrádce u skleničky dobré limonády. Pak jsme se vrátili na Petřín, kde jsme poobědvali pizzu s krásným výhledem na Prahu.

V úterý byla naším cílem Pirátí zátoka v pražském Braníku. Nejprve jsme si všichni společně zahráli minigolf, překážky byly umístěné mezi stromy, jezírky a květinami, takže se nám hrálo opravdu výborně. Pak už jsme si každý vybral zábavu podle svého – někteří řádili na skákacím hradu, jiní trénovali střelbu z luku a někteří se osvěžili na parníčcích. Nakonec jsme stihli i návštěvu obřích tobogánů a prolézaček v Areálu Vltavanů.

Ve středu jsme zůstali v Černošicích, azyl nám poskytla rodina Cliffa. Celé dopoledne jsme strávili v příjemném areálu u klubovny v Údolí staré řeky. Krásný den jsme vyplnili hraním nohejbalu, stolního tenisu, osvěžením v Berounce a hrou na schovávanou. Nezapomněli jsme ani na naše žaludky, takže jsme si usmažili palačinky, které jsme si ozdobili dobrůtkami z domova. Taky jsme hrabali seno z louky u klubovny, abychom pomohli nakrmit zvířátka na školním pozemku. Odměnou za práci nám pak byla zmrzlina, která nám ve velkém horku přišla opravdu vhod.

Ve čtvrtek jsme opět cestovali do Prahy, tentokrát do parku Stromovka. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo, ale tak akorát, a my jsme si tak mohli užívat velkou pohodu v nádherném prostředí parku. Hráli jsme stolní tenis, vybíjenou, házeli jsme si s míčem, smočili si nohy v krásném jezírku a povozili se na voru. Samozřejmě jsme nepohrdli zmrzlinou v místní restauraci. Při zpáteční cestě jsme si vyzvedli naše ozdobené hrníčky v kavárně v Nerudově ulici. Už se moc těšíme, až je začneme doma používat, opravdu se nám povedly!

Pátek byl věnovaný koupání a pohodě na biotopu v Radotíně. Na koupališti jsme se opravdu vydováděli, plavali jsme, skákali do vody, vyzkoušeli jsme si i paddleboard a samozřejmě jsme nemohli vynechat ani místní občerstvení. Někteří z nás si stavěli hráze na potůčku a pár statečných i v opravdu velkém horku chvilku hrálo vybíjenou.

Celý týden se opravdu moc povedl, poznali jsme nová zajímavá místa, ze kterých si odnášíme spousty krásných zážitků s kamarády.