Robotické berušky

Na konci května využili Medvídci možnosti připojit se ke kroužku robotiky paní učitelky Majky Zálešákové. Protože nás bylo hodně, jistila to tělocvična. Na vlastní medvědí kůži jsme si vyzkoušeli berušky naprogramovat. Nejprve ale děti dostaly k vyluštění obrázek na kostkovaném papíře, pomocí šipek pak zakreslovaly čáru, díky které vznikl obrázek. Byl to trénink na samotné programování = tedy systém jednoduchých po sobě jdoucích kroků. Kdo vyluštil úkol, dostal robotickou berušku a pokyny, jak s ní zacházet. Děti ji pak zkoušely naprogramovat na různé cesty: dopředu, dozadu, vlevo, vpravo, otočka, stop a vynulování pohybu. Komu se dařilo, ten si zkusil projet s beruškou třeba své jméno na plakátku s abecedou, nebo ve městě dojet z policejní stanice do věznice. Na závěr proběhl řízený tanec všech berušek. Děkujeme, Majko, děti byly nadšené.