Škola v přírodě – Jestřabí v Krkonoších

Během pěti dnů, kdy jsme byli v Krkonoších na škole v přírodě jsme zažili mnoho úžasných věcí, aktivit a zážitků. Jak jsme se měli v pondělí a v úterý jste si přečetli již v předchozím příspěvku. Určitě vás zajímá, jak to bylo dál 🙂 Ve středu jsme ráno začali budíčkem s muzikou, dopoledne jsme zkoumali místní květenu, pracovali jsme s mapou, používali lexikony květin a vyhledávali jsme informace a přiřazovali. Máme obrovské štěstí na počasí, každý den je jasno, teploty kolem 20 stupňů a tak jsme stále venku a užíváme si krásné okolní přírody. Odpoledne nás čekal štafetový běh, večer potom ještě discotéka s tanečními úkoly. Atmosféra je veselá, polední klid děti tráví společně kluci i holky dohromady a překvapivě! se jim zalíbila hra na vykládání karet 🙂

A je to tady 1.6. DEN DĚTÍ! Začali jsme veselým budíčkem a každý dostal nějakou tu dobrotu  a veselý balónek. Po snídani jsme se vydali na celodenní výlet na Farmu Hucul. Cesta nám i díky milému povídání, zpívání a hraní her svižně utíkala, šli jsme lesem, loukami a skoro nikoho jsme na našem putování nepotkali. Krkonošská příroda nás okouzlila svými dechberoucími výhledy a ikdyž byla cesta trochu náročná kvůli značnému výškovému převýšení, všichni ji hravě zvládli. V chatě Hubertka jsme se zastavili na oběd a něco dobrého, někdo si koupil zmrzku, někdo palačinku, někdo hranolky.. poté jsme se přesunuli na farmu, kde jsme se projeli na koních a užívali si na netradičním hřišti. Při zpáteční cestě jsme se ještě stihli zastavit  v obchůdku a před posledním výšlapem jsme se posilnili další zmrzlinou – přece jen je Den dětí 🙂 Po návratu do chaty nás ještě čekalo vyhlášení výsledků soutěží, rozdávání cen a dobrot. Večer jsme zakončili společným tancem.

Školu v přírodě jsme si moc užili a jak jsme se celou dobu měli se můžete podívat ve videu 🙂