Školní družina – Medailonek z Mikulášských trhů

Adventní čas se nám přechýlil do své druhé poloviny. Děti s jiskřičkami v očích očekávají příchod Ježíška a leckde už voní vanilka, či vánoční cukroví. Pohodu těchto dní nám zpříjemnil také tradiční Mikulášský trh, který se uskutečnil v sobotu 9. 12. 2017 na Vráži v Černošicích. Celkem pěkné počasí přilákalo množství návštěvníků, kteří si s chutí užívali velice příjemnou atmosféru. Tu vytvářely děti při svých pěveckých a tanečních vystoupeních, herci v divadýlku, ale i sníh, který se v závěru dne začal kouzelně sypat z nebe. Stánky nabízely nepřeberné množství vánočního zboží a lahodných pochutin. Nakupovalo se i hodovalo. Vyvrcholením trhů byl dětmi tolik očekávaný příchod Mikuláše, čerta a anděla a také ohnivá šou.

Škola a školní družina přichystala na Mikulášské trhy pestrou nabídku vánočních dekorací a ozdob. Dohromady naše škola zaplnila dětskými výrobky dva stánky. Děti svá díla vyráběly s vědomím, že tím pomohou dětem z dětských domovů a pěstounských rodin. Přestože mrazivě foukalo, některé družinové děti nám přišly pomáhat s prodejem ve stáncích. Všichni pomocníci si zasloužili pochvalu od svých vychovatelů za svoji šikovnost a ochotu.

Velice nás potěšilo, že se u družinového i školního stánku zastavilo veliké množství rodičů i široké veřejnosti, a že si zakoupili výrobky dětí, aby podpořili charitativní akci Děti dětem. Za získaný výtěžek všem děkujeme, poputuje do Dětského domova v Letech. Těší nás, že je mezi námi tolik lidí, kteří rádi podpoří dobrou věc.

Děkujeme také vychovatelům a dětem za spolupráci, nakupujícím a všem zúčastněným děkujeme za podporu a hlavně všem přejeme poklidné prožití adventního období.

Olga Brožová

vychovatelka ŠD