Šlápota v novém školním roce

Turistický kroužek Šlápota zahájil činnost od října nového školního roku. Prvním výletem byla návštěva přírodní rezervace Divoká Šárka. Bohužel počasí a kluzký terén nám nedovolil vystoupat na Dívčí skok.

Počasí nám aspoň trochu přálo při prohlídce Solvayových lomů a Svatého Jana pod Skalou. Projížďka malou parní lokomotivou byl zážitek a ani nám nevadily saze v obličejích.

Nejdelší trasu pochodu – Okoř – Lidice jsme zvládli za 3 hodiny. V Památníku Lidice jsme si připomněli osudy nevinných obětí – i dětí – lidické tragédie.

Při úterních a sobotních vycházkách se nám líbili i návštěvy Geosvěta minerálů a fosílií, Týdne vědy a techniky v Akademii věd, Národního technického muzea, Královské obory.

Těšíme se na další výlety.

Mgr. Vlastimil Brynych

01.12.2016