SMÍCHOV CITY

Poslední listopadový pátek jsme se vydali prohlédnout si nově vznikající „město ve městě“ SMÍCHOV CITY.

Kolem této znovuoživované oblasti v blízkosti Smíchovského nádraží jezdíme často na naše výpravy za poznáním do Prahy.

Využili jsme velmi rádi nabídku ředitele developmentu Sekyra Group pana Ing. Igora Klajmona, tatínka Daniela z naší třídy.

Na nádraží nás očekávala paní asistentka. S ní jsme došli na stavbu, kde jsme si znovu připomněli, jak je třeba se v takovém místě chovat.

První část naší exkurze jsme strávili v zázemí stavby, v zasedací místnosti. Děti překvapila její útulnost a pohoštění v podobě koblížek a donutků na uvítanou. Po milém, chutném přivítání jsme se věnovali oblasti, kvůli které jsme sem přijeli.

Povídali jsme si o stavbách, stavitelích, stavebnictví, stavění. Pod trpělivým vedením pana Klajmona děti vymýšlely, co vše je třeba udělat před tím, než je položen základní kámen budovy. Byli jsme překvapeni, jak moc toho je a jak dlouhou dobu to trvá. Pak jsme se pustili do představování profesí, které se na takovém projektu, jako je SMÍCHOV CITY, podílejí.

Povídání zajímavě doplňovala prezentace s nákresy, plány, fotografiemi a vizualizacemi budovaných staveb a komplexů.

Některé požadavky na plně funkční město, ideálně na město tzv. krátkých vzdáleností, jsme srovnávali i s Černošicemi, kde většina žáků žije a kam chodíme do školy.

Po teorii jsme dostali bezpečnostní helmy, vesty, zopakovali si bezpečnostní pravidla a vydali jsme se pod vedením pana Klajmona a jeho spolupracovníků do terénu- na stavbu.

Prohlédli jsme si postavené domy i kanceláře, rozestavené budovy, ukázali jsme si i něco z toho, o čem jsme tu již slyšeli. Byli jsme na ulici, v kancelářských prostorách, v bytech i v garážích.

Asi nejvíce děti zaujala prohlídka rozestavěných budov. V tomto „syrovém“ stavu je z nás viděl málokdo. Ze střechy jsme si prohlédli okolí a ukázali jsme si místa, která známe. Byl odtud impozantní výhled.

Povídali jsme si také o tom, jak to tu vypadalo dříve.

Před odchodem děti dostaly upomínkové předměty. Bylo to milé.

Exkurze se velmi vydařila.

Děti zářily a chovaly se vzorně.

Ve pak škole děti v návaznosti na tuto akci ve skupinkách vytvářely plány svých měst.

Ohromné poděkování patří panu Klajmonovi za možnost podívat se do těchto míst.

Děkujeme také jeho týmu.

Všichni se nám trpělivě věnovali.

Martina Václavková

třídní učitelka

PS: dětem to v helmičkách moc slušelo