Sovičky v září

Zářijové počasí nám přálo, abychom trávili čas venku na hřišti před školou anebo zašli do lesíka na šišky, které použijeme na výrobu vánočních ozdob. V lesíku jsme si také stavěli domečky se zahrádkami, které se nám velmi povedly. Začali jsme však i s vyráběním, kreslením a hraním s hračkami, které máme k dispozici ve školní družině. Většina z nás si vyrobila hlemýždě podle svých představ. Nejdříve jsme si obkreslili podle šablony tvar, který jsme potom vybarvili a vystřihli. Nakonec jsme ho slepili. Svoje výtvory jsme si odnesli domů.

V rámci našeho celoročního projektu „Poznávání květin a stromů v přírodě“ jsme poznali první květinu, kterou byl rozchodník, latinsky „Sedum“. Ukázali jsme si, jak vypadá, mohli jsme si jej vzít do ruky a seznámit se s ním. Něco jsme si o něm také pověděli. Jak roste, do jaké výšky, jaké má květy apod. Následně jsme se ho potom snažili nakreslili podle skutečnosti, aby naše kresby se co nejvíce podobaly přinesenému skutečnému vzoru. Skupina Tygříků pak ohodnotila naše výtvory a stanovila pořadí. Prvních pět nejlepších bylo odměněno.