Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Za krásného letního počasí 8. 4. jsme se vydali na exkurzi do Staré čistírny odpadních vod v Bubenči. Už cesta se ukázala býti zajímavou, neboť na Hlavním nádraží jsme museli rychle přesednout do jiného vlaku. Děti pojaly nedůvěru, zda je opravdu správné nastoupit do děčínského rychlíku. Někteří se dokonce zavřeli do kupé.

Než jsme dorazili přímo do vodárny, chvilku jsme si pohráli a posvačili na dětském hřišti. Na ceduli avizovali, že je hřiště koncipováno na děti do 15 let. A děti se opravdu vyřádily.

Na prohlídku jsme dorazili dle pokynů oděni do pevné obuvi a oblečeni do teploty 10°C. Obojí se hodilo.

Dozvěděli jsme se něco málo z historie splašků a o práci lidí, kteří v čistírně pracovali. Viděli jsme a mohli si i vyzkoušet některé stroje. Vrcholem byl průlez tmavým kanálem a plavba po usazovací nádrži.

Cestou zpět jsme využili slunného počasí a vydali se do Holešovic pěšky krásným parkem Stromovka. Bohužel, některé z dětí štípal nos a slzely jim oči, jak bylo všude rozkvetlo.

Nakonec jsme se dostali i k občerstvení a domů se vrátili znaveni, dle chytrých hodinek jsme ušli cca 6, 6 km.

Z hodnocení žáků ….

B.K. Výlet do čistírny byl fajn. V podzemí byla trochu zima, ale i přesto chůze kanálem a jízda na prámu se mi moc líbily. Díky krásnému počasí byla procházka Stromovkou opravdovým zážitkem.

A.S. Prohlídka mi přišla trochu nudná a paní, která nám o tomto místě říkala, mluvila moc rychle. Nejzábavnější na tomto výletu byla cesta kanálem.

E.S. V čističce se mi moc nelíbilo. Výklad nebyl moc zajímavý a ani záživný.

M.V. Výlet v „kanálu“ se mi líbil. Ze začátku mi to přišlo nudné, ale potom, jak jsme jeli lodičkou a šli sami takovou zakroucenou kanalizací, to bylo celkem zábavné. Paní průvodkyně byla milá, ale podle mě mluvila dost rychle a celkem potichu, takže jsem jí moc nerozuměla.

L.M. Celá akce mě velice mile překvapila a zaujala. Nejvíce se mi líbila plavba lodí a průchod starými tunely. Starou čistírnu Bubeneč bych doporučil těm, kteří mají rádi historii a nebojí se stísněných prostorů.

O.C. Byl to velice záživný zážitek. Velice mě bavily hluboké a temné chodby jako z Harryho Pottera a tajemné komnaty a vlastně to tam tak i vypadalo, akorát ten bazilišek chyběl.

S.V. Už bych tam znovu nešla. Byla to trochu nuda, až na ten prám. Trochu to tam i smrdělo, ale to se asi dalo od kanálu čekat.

J.F.  Čekala jsem to lepší. Třeba nějakou mrtvolu. Nejlepší byla cesta zpět. Ale bavilo mě jít chodbou, jak jsme přeskakovali prostředek.

B.T. Bylo to skvělé. Byl tam oběšenec. Skvělá byla ta loď. Také jsem si užila hřiště a mám spoustu fotek.

E.Sl. Bavilo mě procházet různé části stavení. Líbilo se mi procházení rourou, či co to mělo být. Nejlepší na konec. Viděla jsem mrtvou krysu!