1. Žirafky

Teke Taťána

tteke@zscernos.cz

Divoký Madagaskar

Ani letos nemohla chybět návštěva cestovatelky Motani. Poslechnout si o jejích zážitcích z cesty na Madagaskar jsme vyrazili do Club kina. Přednáška byla doprovázena mnoha pestrými fotografiemi z pro nás exotického ostrova Madagaskar. A kdo ví, třeba to v někom vzbudilo touhu se na ostrov podívat i osobně.

Jaro

Co dělají žirafky na jaře? Spoustu věcí. Venku pozorujeme přírodu – na hřišti je to nejčastěji návštěva v podobě pestrého hmyzu. Také ochutnáváme jarní dary přírody. Moc jsme si pochutnali na třešních a taky na zmrzlině. Samozřejmě, že ne najednou. A jarní nálada nás také motivovala k pohybu. Zpívali jsme a tančili.

Velikonoce

V březnu jsme se připravovali na největší jarní svátek. Děti tvořily dekorace a připomínali jsme si tradice, které se k tomuto svátku váží. Nezapomněli jsme ani užívat si začínající jaro venku na hřišti.

Co dělat v únoru

Měsíc únor a jeho počasí nám často zabrání jít na hřiště. Proto trávíme více času ve třídě a objevujeme, jaké hry a zábavy nás tady čekají. Holky třeba po dlouhé době opět objevily modelínu. A rovnou nás pozvaly na modelínovou hostinu. Kluky zase zaujaly molitanové kostky a ve třídě se nám hned objevilo několik bunkrů.

Navštívil nás kouzelník

Ošklivé lednové počasí, kdy nešlo jít ven, nám přišel zpestřit kouzelník Reno. A nepřišel sám. Jako správný kouzelník měl v klobouku králíka. Děti představení bavilo. Měli svá bystrá očka všude a tak dokonce některé triky prokoukli.

Vánoce

Vánoční svátky se kvapem blíží. Žirafky se na ně pilně připravovaly. Zúčastnili jsme se vánočních trhů na Vráži. Dokud byl sníh, stihli jsme si zabobovat. Také jsme si vyzdobili třídu. Teď už se těšíme na víkend, kdy to všechno vypukne. Přejeme Vám krásné Vánoce, plné zdraví, štěstí, pohody a pod stromečkem vytoužené dárky. Užijte si volno a v lednu se těšíme na opětovné setkání.

Mikulášské trhy

Srdečně Vás zveme na tradiční Mikulášské trhy, které se konají 9.12.2023 na Vráži. Najdete zde také stánek školní družiny, na který letos žirafky přispějí svými krásnými výtvory. Připravili jsme skleněné svícny, náušničky a sladké perníčky.