Třída 2.C

Pozor! Toto je archivní stránka 2.C ze školního roku 2022 - 2023.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Knollová Martina

učitel

Učivo 15. 4. – 19. 4. 2024

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD   Učivo 15. 4. – 19. 4. 2024  Třída:  2. C      Český jazyk    Učebnice  str. 76 – 79  Pracovní sešit  str. 18 – 20  Písanka  str. 20 – 22  Čítanka  str. 108 – 112      Matematika    Násobení a dělení 2, 4, 5, 10 – procvičování, upevňování, rýsování úseček, měření úseček na cm  Učebnice  str. 61, 62  Pracovní sešit  str. 28, 29        Anglický jazyk      Lekce 5: opak. z lekce 5: učebnice 46 a pracovní sešit 41-42    Prvouka    Učebnice  str. 41 – 44  Pracovní sešit  str….

Den otevřených dveří v Komendě

V budově školy v Komenského ulici rodiče a děti přivítali žáci z 5. C. Provázeli je po celé škole, nahlédli s nimi do všech učeben a odpovídali na dotazy. Překvapili svým projevem a vzorně reprezentovali naši školu. V přípravné třídě si mohly děti vyzkoušet pracovní listy rozvíjející grafomotoriku a zrakové rozlišování, bludiště, krychlové stavby a také počítaly knoflíky. Komu se do úkolů nechtělo, mohl si ušít hračky v naší herně. Ve výtvarné dílničce děti vybarvovaly omalovánky a lepily obrázky s velikonoční tematikou. Děvčata ze 4. C naučily rodiče i děti programovat robotickou hračku Blue-Bot berušku. Všichni si odpoledne pěkně užili.

Učivo od 19. – 23. června

Prázdniny už klepou na dveře!! V tomto týdnu se těšte na plavání, Olympijský běh v Mokropsech a Zahradní slavnost! Je toho hodně, takže učení tentokrát jen malinko 🙂 .

BOTANICUS = SKVĚLÝ VÝLET!

V úterý jsme vyrazili na výlet s CK paní Sladké. Tentokrát byla naším cílem středověká vesnička Botanicus. Vypravili jsme se do krásných zahrad i vesnice. Ve vesničce jsme si pak mohli za groše vyzkoušet např.: výrobu mýdla, ručního papíru, svíčky, provazu… Někteří z nás šli rýžovat zlato nebo si nazdobili perníček. Za zmínku stojí také jahodové palačinky s levandulovou limonádou – byly vynikající! Výlet se všem moc líbil 🙂 .