Třída 2.E

dnachazelova@zscernos.cz

učitel

Plán učiva od 27. května

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD   Od 27. 5. Třída: 2.E     Český jazyk Spodoba slova. Čtení: Písmo a řeč. Matematika Odhadujeme. Rodokmen. Anglický jazyk Clil. Prvouka Poznáváme okolí školy.

Plán učiva od 20. května

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD   Od 20. 5. Třída: 2.E     Český jazyk Jména vlastní a obecná. Čtení: Objevy a vynálezy. Matematika Obvod a obsah, práce s geodeskou. Anglický jazyk Clil. Prvouka Poznáváme okolí školy.

Noc v opeře

V pátek jsme se s komorním souborem Cenerentola vypravili do tajemných prostot pod budovou Opery. Děti čekal příběh inspirovaný knihou T.Prachtetta Maškaráda, doprovázený byl skladbami G. Slecvese. Příběh byl parodií na dílo Fantom Opery. Děti mohly ovlivnit průběh děje tím, jakou cestu, jednání postav příběhu volily hlasováním. Bylo to úplně jiné, než jste zatím od tohoto souboru měli. Více příběhu a méně hudby. Děti příběh zaujal, někteří by uvítali více hraných skladeb. Bylo to zajímavé. Děkujeme.

Plán učiva od 13. května

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD   Od 13. 5. Třída: 2.E     Český jazyk Jména vlastní a obecná. Čtení: Kultura, divadlo. Matematika Násobíme osmi, počítáme písmena, práce s geodeskou. Anglický jazyk Clil. Prvouka Poznáváme okolí školy. Jiné 17. 5. – koncert ve škole.

Plán učiva od 6. května

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD   Od 6. 5. Třída: 2.E     Český jazyk Slovní druhy – spojky. Čtení: Kultura, divadlo. Matematika Druhy čar, úsečka, bod. Anglický jazyk Clil. Prvouka Pokusy s vodou. Jiné 8. května  – státní svátek. 10. května – fotografování.

Plán učiva od 18. března

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD   18. 3. Třída: 2.E     Český jazyk Slabika mě. Čtení: Měsíce Matematika Poznáváme rodinu. Násobíme sedmi. Anglický jazyk Clil. Prvouka Lidské tělo.