4. Veverky

Pozor! Toto je archivní stránka 4. Veverky ze školního roku 2021 - 2022.
Vychovatel:

Brožová Olga

učitel

Návštěva kouzelníka ve ŠD

Kouzelník Reno navštívil 11.1.2023 školní družinu. Představení bylo rozděleno na dvě skupiny, abychom nemuseli rušit kroužky. První kouzlení proběhlo od 14-15 a druhé od 15-16. Představení bylo plné legrace a do kouzlení se zapojily děti i paní vychovatelky. Představení se nám líbilo a těšíme se na příští rok, třeba se s panem kouzelníkem opět uvidíme. Olinka

Veselá podzimní olympiáda

Měsíc říjen byl velmi příznivý svým teplým počasím, sportovali jsme tedy hodně venku na hřišti. A to ne jen tak, ale rovnou na podzimní olympiádě. A ne ledajaké olympiádě, ale přímo na veselé olympiádě. Soutěžilo se v disciplínách jako skákání v pytli, slalom s míčkem na lžíci, závod v labyrintu a nebo přenášení cukru čínskými hůlkami. Všechny soutěže jsme si věřím především užili, zvítězili jsme tak vlastně všichni,protože pohyb a zábava je to nejlepší co jsme mohli chtít.

Pozorování motýlů

Jaro už je v plném proudu a s ním vykukují v přirodě i různé druhy hmyzu. Například motýlci. My jsme v družině pozorovali motýlky z čeledi Babočkovitých, konkrétně babočku síťkovanou. A to hned v několika jejích životních stádiích. Nejdříve žeroucí housenky, pak kuklící se visící zámotky kukel a nakonec jsme vypustili dospělé motýlky. Naše motýlky jsme také hledali v knihovně v encyklopediích, kde jsme si o nich i přečetli zajímavé informace. A housenky jsme si vyrobili jako zábavné hýbající se píďalky na listě. Myslím, že každý jsme se o životě motýlků dozvěděli plno nového. Nyní už naše babočy létají…

Hasiči v družině

Jako již tradičně, přijeli k nám po roční pauze opět Mokropeští hasiči. V plné parádě nám předvedli svoji hasící techniku, mohli jsme si vše vyzkoušet a hlavně si to pořádně užít. A že to byla zábava posuďte z fotek sami 🙂

Výlet do Mirákula

Ve středu 15.6. za absolutně nádherně slunečného dne jsme se ráno v osm hodin sešli v hojném počtu, a autobusem jsme vyrazili přes prahu do obce Milovice, kde se nachází zábavný park Mirákulum. Cesta plynula poklidně a v deset jsme již vstupovali do brány  parku. Nasvačili jsme se, namazali, rozdali jsme si náramky a hned jsme na to skočili.. Zamířili jsme také do podzemních tunelů velkého hradu. Kde se ve tmě skrývalo lecjaké hrůzostrašné překvapení. Všichni zbloudilí se zase našli a tak jsme zde mohli vytvořit společnou fotografii 🙂 Navštívili jsme pak také zvířátka, a rychle zamířili k dalším atrakcím….

Hrajeme si s přírodninami

Během měsíce května jsme nelenili a podnítili trošku naši fantazii volnější malbou na přírodní materiály, jakými je kámen či klacíky. V kamenech jsme hledali co se v nich skrývá, čemu se kameny podobají. V klacících jsme probouzeli život tvořili jsme z nich víly a skřítky.. Kamínky s námi třeba v blížícím se létě mohou cestovat na nějaké výlety a skřítci se budou hodit na letní hry v lese, v přírodě 🙂 Pár dokumentačních fotografií z tvoření.

Sluníčko nás láká ven, hrajeme si venku jen.

Sotva sluníčko více vykukovalo ven a rozpustilo své teplé paprsky, začali jsme s oddělením medvíků místo do tělocvičny chodit na venkovní hřiště. Hrajeme si zde různé hry. V parném počasí je také velmi příjemné vyrazit do nedalekého lesíka. I zde hrajeme hry, ale nejvíc nás baví stavět domečky, pro zvířátka i bunkry pro nás. Moc nás to tu baví.