Třída 5.B

Pozor! Toto je archivní stránka 5.B ze školního roku 2015 - 2016.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Dělo se a dít se bude

Blábol V únoru vyšlo již třetí číslo časopisu Blábol. Je zjevné, že autorky neusnuly na vavřínech. Časopis si drží svou výbornou úroveň. Poslední číslo se věnuje únorovému svátku sv. Valentýna a jeho historii. Nechybí ani článek o masopustu a ohlédnutí za úspěšnými Čechy roku 2016. Lyžařská sezóna je v únoru v plném proudu, a tak zde nalezneme také tipy, kam na hory. První záchvěvy jara jsou patrné například v krásném poznávacím článku o našem ptactvu. Kdo má rád morčata, přijde si také na své. Tradičně se v Blábolu objevuje také křížovka a různé další kvízy a aktivity. Kvalitu časopisu ocenil…

Opět v galerii

Ve čtvrtek 9. února jsme se již podruhé v tomto školním roce vydali do Veletržního paláce. Tentokrát jsme se zúčastnili programu Aukce. Nejprve jsme se dověděli, jaké druhy umění vlastně existují, k čemu slouží galerie a několik zajímavých informací o budově Veletržního paláce. Poté se již žáci rozdělili do pracovních skupin. Každé skupince bylo přiřazeno jedno z uměleckých děl vystavených v galerii a mohlo se začít s vyplňováním aukčních formulářů, sloužících jako podklad pro prezentaci jednotlivých děl. Nutno říct, že se žáci chopili svého úkolu s vervou. Vznikly zajímavé popisy a také následné prezentace stály za zhlédnutí. 🙂 Ž….

Vánoční besídka

Připomínám, že zítra se vyučování ponese v duchu vánočním. Zahrajeme si hry, pustíme si koledy, uvaříme si čaj, ochutnáme cukroví a nakonec se podíváme, co se skrývá pod stromečkem. Zúčastnit se můžete také sportovního klání pátých tříd v hale. Přineste si s sebou hrneček na čaj. Vítáno je samozřejmě cukroví a jiné vánoční pamlsky. Nezapomeňte přinést žákovskou knížku s podpisem rodičů pod informací o dřívějším konci vyučování. Ž. Odložilíková .

5.A, 5.B: Projekt Karel IV.

U příležitosti oslav narození Karla IV., si děti z 5. A a 5. B vytvořily vlastní královský erb. Během měsíce března, v rámci pracovních činností, si děti vyrobily vlastní formu z modelovací hmoty, do které následně odlévaly sádru. Ke zdobení jsme zvolili temperové barvy a výsledky jsou obdivuhodné….. Hana Bílová