6. Žabičky

Pozor! Toto je archivní stránka 6. Žabičky ze školního roku 2022 - 2023.
Vychovatel:

Matoušková Martina

Žabičky v červnu

Tento měsíc byl jednoznačně největším zážitkem výlet do Mirakula. Počasí nám přálo, nebylo ani vedro, ani nepršelo, měli jsme spoustu času na podzemí, kůzlátka, houpačky, stezky ve stromech, obří trampolíny a velikánské kolotoče a nakonec jsme se krásně občerstvili ve vodním světě.

Žabičky v květnu

V květnu už bylo krásně, chodili jsme do lesíka sledovat, co dělají broučci a budovali jsme jim hmyzí domečky. V knihovně jsme se dívali do encyklopedie zvířat, zjistili jsme, že existuje neuvěřitelné množství žab všech možných velikostí, barev a tvarů! Některé jsme i kreslili.

Žabičky v dubnu

Máme velkou radost ze školní chovné stanice s kůzlátky! jsou roztomilá, nechají se hladit a můžeme je krmit trávou a chodit za nimi, když máme chuť. To byla krásná dubnová novinka. Také jsme dostali novou magnetickou stavebnici Mechanics, můžeme vytvářet stavby, které se pak za pomoci magnetismu bez dotyku otáčejí. No a závěr dubna byl také veselý, protože jsme měli v pátek čarodějnice, mnozí z nás – i paní vychovatelka – měli kostýmy a sledovali jsme pohádku Dívka na koštěti.

Březen u Žabiček

V březnu jsme vyráběli přáníčka pro prvňáčky k zápisu a připravovali se na jarní trhy. Ačkoli ten den byla stále ještě pěkná zima, na trhy přišlo dost lidí, vyrobili jsme s dětmi spoustu papírových vlaštoviček. Ať žije jaro!

Žabičky v únoru

V únoru jsme si užili největší zábavu při vyrábění masek na masopust. Fantazii se meze nekladly, a tak byla každá maska úplně jiná. Barevnost byla divoká a divočejší, přesně jak to karnevalové veselí vyžaduje. Některé děti jich dokonce vyrobily více než dvě.

Největší lednovou událostí bylo jednoznačně vystoupení kouzelníka. Byl brilantní, kombinoval hbitost, znalost psychologických zákonitostí vnímání a vtip. Z našeho oddělení si vybral Sebastiana a předvedl s ním vpravdě komediální číslo. Nakonec kouzlila i paní vychovatelka. Děti se bavily královsky, což muselo být slyšet nejméně na nádraží.

Žabičky v prosinci

Žabičky se na začátku prosince zúčastnily Mikulášských trhů na Vráži, kde prodaly spoustu náušnic a vánočních dekorací. Po trzích připravovaly adventní kalendáře v podobě vánočních stromečků, dostaly novou stavebnici Merkur, sáňkovaly na svahu před školou a těšily se na vánoce a na prázdniny. Tak hodně štěstí v roce 2023, Žabičky a všechny děti naší školy!