6. Žabičky

Vychovatel:

Matoušková Martina

mmatouskova@zscernos.cz

Žabičky na konci školního roku

Školní družina uspořádala výlet do největšího českého zábavního parku Mirakulum. Prošli jsme většinu atrakcí, prohlédli jsme si zvířátka, šplhali jsme na obří lezecké stěně a skákali na veliké trampolíně, hromadně jsme se zhoupli na houpačce a prolezli jsme strašidelné podzemí. Závěr byl ovšem nejlepší, osvěžili jsme se a zařádili si ve vodním světě. Výlet do Mirakula se opět povedl!

Žabičky v květnu

V květnu jsme už byli většinou venku, chodili jsme se dívat na zvířátka na školní farmě, známe je jmény a hladíme i slepice :). Na hřišti hrajeme Stop zem, Dotkni se nebo fotbal, vytáhli jsme ze skladu okrouhlá vozítka, na kterých jezdit je obrovská legrace a je jen škoda, že jsou pouze dvě. Když nám počasí nepřálo, zůstali jsme ve třídě a vyráběli, kreslili a malovali novými vodovými pastelkami nebo metalickými fixami a vyrobili jsme si perfektní deskovku Cesta sluneční soustavou.

Žabičky v dubnu

Žabičky si v dubnu užily   Apríla s hádankami a vtipy. Chodily se dívat na zvířátka na farmě, krmily kozy i slepičky a po cestě zpět se ještě stihly proběhnout po nové dráze pro kola. Vyrobily nové korálkové náramky a jedno odpoledne si vymalovaly spoustu kamínků na hřišti. Tam také hrály spoustu sportovních her a pouštěly letadélko, které přinesl spolužák.

Žabičky v březnu

V březnu přišlo jaro, venku všechno kvete a děti z našeho oddělení se zúčastnily jarních trhů na Vráži, kde tvořily velikonoční dekorace a učily to i malé děti, které se na trhy přišly podívat. Dokončili jsme také dárky pro nastávající prvňáčky, šašky s hýbacíma rukama a nohama. Výsledek posuďte sami!

Žabičky v únoru

Únor bohužel nebyl bílý, takže na sáňkování a bobování u školy nebylo ani pomyšlení. Tím více jsme si vyhráli v družině. Dostali jsme nové hry, Rubikovu kostku, stavebnici Dixit, Plus Plus a další. Vytvářeli jsme návrhy na dárky pro nastávající prvňáčky, což byla papírová letadýlka, šašci s hýbacíma rukama a nohama a papírová morčátka. Děvčata pokračovala ve své oděvní návrhářské práci, jejich nápady vidíte na přiložených fotografiích.

Žabičky v lednu

Počasí nám nijak zvlášť nepřeje, sáňkovat se nedá, ale statečně chodíme každý den alespoň na hodinku na hřiště. Byli jsme okouknout školní farmičku, se zvířátky je legrace, ty zvuky co kozičky vyluzují 🙂 a prasátko je taky strašně srandovní. většinou ale trávíme čas uvnitř, a tak jsme toho zase spoustu vyrobili, nejvíce se povedla maska Iron Mana, papírová panenka s celým šatníkem oblečení a papírový míč s logem. Učíme se tkát na malém stavu a zjistili jsme, že utkat látku ručně jen za pomoci osnovy napnuté na dřevěném stavu a jehly je neskutečné práce, makáme na tom už asi tři…

Žabičky v prosinci

V závěrečném měsíci roku jsme se zúčastnili Mikulášských trhů, kde jsme prodávali své výrobky. Měli jsme úspěch, prodali jsme spoustu věcí a ještě byla zábava. Popovídali jsme si s kamarády, seznámili se s novými lidmi a viděli krásnou fire show. V dalších týdnech jsme si vyráběli vánoční kalendáře v podobě andílka s krabičkou, což nebylo tak úplně lehké, muselo se rýsovat, stříhat, lepit a paní vychovatelka nám pak do kalendáře dala dárky. Vánoční prázdniny jsme si opravdu zasloužili!