7. Želvy

Pozor! Toto je archivní stránka 7. Želvy ze školního roku 2022 - 2023.
Vychovatel:

Papežová Radka

Návštěva dobrovolných hasičů

Tuto středu, 21.6. k nám zavítali naši milí hasiči, aby nám pomohli bojovat s vlnou veder, která udeřila. Děti se nadšeně schladily a některé si i vyzkoušely, jak se s hadicí zachází.

Mirakulum

Opět nadešel čas na nejoblíbenější výlet s družinou – vyrazili jsme do parku Mirakulum. Autobus nás vyzvedl u školy a dovezl až ke vstupní bráně. Za ní nás čekal den plný zábavy, her a skvělých zážitků. Domů jsme se vrátili v pořádku, unavení a spokojení. Tak zase příští rok.

Poznáváme Borneo

Ve středu 17.5. jsme vyrazili do Club Kina. I když jsme ušli jen kousek, přesunuli jsme se daleko. V Club Kinu nás totiž čekala přednáška Kateřiny Motani, která nám přišla vyprávět o své expedici na Borneo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o tomto ostrově a děti měly také možnost si koupit upomínkové předměty. Také počasí nám na vycházku přálo.

Draci ve školní knihovně

Při květnové návštěvě školní knihovny nás čekali samí draci. Nejprve jsme se dozvěděli, proč není jednoduché pěstovat draky na zahradě (to díky knize Kluk, který pěstoval dráčky) a poté jsme se proměnili na porotu v soutěži o nejkrásnější dračí obrázek. A samozřejmě jsme si mohli vybrat a vypůjčit knihy domů.

Dárek ke Dni matek

Ani letos jsme nemohli zapomenout na své milé maminky, a tak jsme se vrhli do vyrábění drobných dárečků. Práce šla dětem od ruky a bavila je. Nakonec nemohlo chybět krásné dárkové balení s ručně psaným přáníčkem. Maminky měly určitě velikou radost.

Zkoušíme nové hry

Do družiny byly zakoupeny nové hry. A tak jsme ty, které jsou určené na hřiště, rovnou vyrazili vyzkoušet. Ani hry do třídy nezůstaly opuštěné. Určitě si s nimi užijeme hodně zábavy.

Opět ve školní knihovně

I v dubnu jsme zavítali do školní knihovny. Kromě možnosti vrátit a vypůjčit si knihy na nás čekalo také čtení. Tentokrát jsme si četli a povídali o strachu. Kde se vzal, jestli ho cítí také zvířata a co s ním.