Aktuálně ze třídy
Národní zemědělské muzeum jsme navštívili podruhé. Chtěli jsme mít s lektorkou, kterou jsme navštívili již na podzim 2018, srovnání, jak se dětem pracovalo na podzim a jak se ve společné práci posunuly. Výsledek byl vynikající, zatímco děti na podzim nebyly zvyklé společně pracovat, na jaře 2019 byl znát veliký posun. V.Škarda.
20.06.2019
Vyučující 7. tříd se rozhodli svým žákům zpestřit výuku zeměpisu. A protože osnovy předepisují Evropu, vyrazili jsme do Spolkové republiky Německo, do Drážďan. Tomuto městu se přezdívalo „Florencie na Labi“, to však asi platilo jen do 13. února 1945, kdy bylo město americkým náletem skoro vymazáno z mapy. Naštěstí se podařilo hlavní památky opravit, většina města však moderní výstavbou tuto událost stále připomíná. Naše první kroky vedly do Drážďanské galerie. Ta se řadí k nejlepším na světě, mezi hlavní poklady patří Raffaelova Sixtinská madona, Giorgionova Spící Venuše a Vermeerova Kuplířka. U některý obrazů se žáci seznámili s osudy malíře, technikou malby, jaké motivy…
13.04.2016
Takhle jednoduše jsme nazvali naši exkurzi. Se sedmáky jsme se zaměřili hlavně na románský sloh a gotiku. Víte, co znamená staročeské slovo týniti? Tušíte, o jaké zboží byl zájem před sedmi sty lety? Rozeznáte žebrovou klenbu od křížové? Víte, proč je dnešní Praha o 5 metrů výš než ta středověká? My ano. Navštívili jsme Týnský dvůr, Muzeum Karlova mostu a Betlémskou kapli. Povídali jsme si o stavbách i o lidech, o historii i psychologii. Teplo nebylo, ale stálo to za to. Ivan Bauer
12.03.2016