8. Tučňáci

Pozor! Toto je archivní stránka 8. Tučňáci ze školního roku 2022 - 2023.
Vychovatel:

Cullen Ivana, DiS.

Vyrábění a hraní v Tučňácích

Měsíc říjen nám utekl rychle, hlavně díky Veselé podzimní olympiádě. I přesto jsme si našli volné chvilky nejen na hraní. A kdo chtěl, tak si mohl vyrobit veselé Rákosníčky, „létající“ balón nebo ducha. Teď nás čeká tvoření výrobků na vánoční trhy, které se k nám blíží mílovými kroky.

Návštěva dobrovolných hasičů

Minulý týden ve středu nás navštívili dobrovolní hasiči z Mokropes. Bylo to krásné a příjemné osvěžení po úmorných vedrech. Některé děti si i vyzkoušely, jak je těžké hadici se stříkačkou udržet. Moc vám děkujeme za návštěvu, bylo to super!

Výlet do Mirakula

V polovině června jsme jeli s družinou na výlet do Milovic, kde se nachází zábavně-naučný park Mirakulum. Cesta byla příjemná bez žádného zdržování. Po příjezdu jsme se občerstvili svačinkou z domova. První zastávka byla u Tajemného bludiště, pak jsme si zaskákali na velké trampolíně. Pokračovali jsme na hrad Mirakulum, který jsme prozkoumali i s jeho podzemím. Podívali jsme se za zvířátky na farmu, prošli jsme naučnou stezkou a vyzkoušeli jsme lanové prolézačky v Lesním městě. Nakonec jsme se osvěžili ve Vodním světě. Odjížděli jsme plni dojmů a zážitků.

Procházka za zmrzlinou

První červnový den jsme se vydali na procházku za zmrzlinkou k mokropeskému nádraží. Přálo nám krásné slunečné počasí a tak proč ho po letošní dlouhé zimě nevyužít   . Moc jsme se těšili na sladkou osvěžující dobrotu a vyplatilo se. Snad bude ještě příležitost si to příjemné odpoledne zopakovat.

Ostrov Borneo

V květnu jsme navštívili Club Kino, kde na nás čekala paní Motani a její zajímavá a poutavá projekce o ostrovu Borneo. Prozkoumali jsme spoustu zajímavých míst, mimo jiné deštný prales, rybářské přístavy a bahenní sopku. Poznali jsme i vzácná zvířata jako létající veverky, trpasličí slony, nosaté opice a spoustu jiných. Zaujali nás i bornejské tance a místní kuchyně. Na závěr jsme si zahráli krátký vědomostní test. Budeme se opět těšit na příští rok na další kouzelná místa.

Svátek matek

Na začátku měsíce května jsme se zaměřili na vyrábění dárků pro maminky, které druhou květnovou neděli oslavily svůj svátek. Rozhodli jsme se, že maminkám uděláme radost obrázkem ze sádry. Děti si vybraly figurky z formiček, které se jim líbily nejvíce  a odlitky pak vybarvily. Ty jsme pak nalepili na základ připraveného kartónu a výsledek byl hotov. Můžete se podívat na galerii, jak se dětem výtvory zdařily.

Jarní vyrábění

Měsíc duben byl pro nás hodně tvořivý. Vyrobili jsme si krásné jarní dekorace s kuřátky, brzy nato jsme si z polystyrenových vajíček vykouzlili králíčky a kuřátka. Nakonec jsme oslavili přílet krásných čarodějnic oblečených do pestrých kabátů.