8. Tučňáci

Cullen Ivana, DiS.

icullen@zscernos.cz

Výlet do Mirakula

Mirakulum je bezva místo, kde si děti užijí té největší zábavy, legrace, otestují si svoji nejen vědomostní, ale hlavně fyzickou zdatnost. Skvělá příležitost si výlet užít, pomazlit se se zvířátky a hlavně v horkých dnech se osvěžit ve Vodním světě. Děláme si pár zastávek na občerstvení. Nakonec si rádi dáme kousek pizzy, salát či párek v rohlíku. Rádi se sem vracíme.

Zmrzlina je bezva

Jsou letní teploty a my jsme vyrazili do Mokropes se osvěžit výbornou zmrzlinou a tříští a bylo nám fajn, co myslíte?

Divoký Madagaskar

V polovině května jsme navštívili Club Kino, kde na nás čekala paní Motani a její zajímavá a poutavá projekce o ostrovu Madagaskar. Tento ostrov je domovem mnoha druhů lemurů, chameleonů, pestrobarevných žab a dalších živočichů. Poznali jsme i podivnou psokočku fosu. Rostou zde ohromné baobaby, najdeme tu rýžová pole, banánové plantáže, kokosové palmy, mangrovy a deštný prales. Jsou zde hledači safírů i zlatokopové. Lidé jsou zde velmi chudí, pracovití, veselí a nesmírně srdeční. Na závěr jsme si zahráli krátký vědomostní test. Po skončení měly děti příležitost si zakoupit drobné suvenýry. Moc se nám promítání líbilo a moc se těšíme na další…

Svátek matek

Na začátku měsíce května jsme se zaměřili na vyrábění dárků pro maminky, které druhou květnovou neděli oslavily svůj svátek. Rozhodli jsme se, že maminkám uděláme radost srdíčkem ze samotvrdnoucí hmoty, do které jsme obtiskli větvičky jehličnanů. Po té jsme je potřeli akrylovými barvami a výsledek byl hotov. Někteří si ještě vyrobili přáníčka v podobě skládané kytičky. Dětem se srdíčka moc povedla, měly z nich velkou radost a snad potěší i maminky.

Den Země, svátek naší planety

22. dubna každoročně slavíme mezinárodní den Země. Pustili jsme si ukázky na interaktivní tabuli, jak funguje příroda a jak se k  ní chováme. Povídali jsme si, jak dlouho se ve volné přírodě různý materiál rozkládá. Děti si vypracovaly pracovní listy s tříděním odpadu a vymalovaly si obrázky naší planety. Nakonec si vyrobily pěkné náramky.

Mezinárodní den kosmonautiky

12. duben je v kalendáři označován jako Mezinárodní den letectví a kosmonautiky. V roce 1961 se uskutečnil první let člověka do vesmíru. Nejdříve jsme si povídali, kdo byl první člověk na světě, který se dostal do kosmického prostoru a obletěl Zemi. Také jsme nezapomněli si připomenout našeho prvního kosmonauta, který se dostal do vesmíru. Pak už jsme se pustili do vyrábění své vlastní rakety.

Jarní a velikonoční vyrábění

V oddělení Tučňáků jsme si s dětmi vyzdobili třídu výkresy s jarními motivy. Inspirovala nás sama příroda, začaly kvést sněženky a bledule, z keřů zlatý déšť. Dokonce nás navštívili i čápi. A jelikož jsou Velikonoce za dveřmi, děti si vyrobily jako dekoraci závěsné košíčky s králíčky a včeličky jako zápich nebo i na pověšení. Přeji všem krásné Velikonoce!