9. Komenda

Pozor! Toto je archivní stránka 9. Komenda ze školního roku 2021 - 2022.
Vychovatel:

Velichová Michaela

učitel

PODĚKOVÁNÍ

Při družinovém výletu 16.6.2022 nám 4 maminky připravily dopolední svačinku na dětském hřišti ve Vonoklasech. Přemýšlela jsem jak poděkovat, nakonec jsem s dětmi vymyslela obrázky se skládanými motýli a květinami. Krásné prázdniny nejen dětem, ale i všem maminkám, které zajišťují pohodu domova!!!

Zahradní slavnost

V pátek 17.6.2022 se v Komendě konala Zahradní slavnost pro děti, rodiče, sourozence, prarodiče a kamarády…… Na slavnosti byla různá vystoupení, obchůdek a občerstvení, které zajistili rodiče. ŠD nabízela dílničku v tělocvičně (  hračky se snadnou výrobou – hop do kelímku a letadlo na gumičce ) a také možnost zasportovat si s rodiči před školou ( obruče, švihadla, chůdy, pytle, guma na skákání a twister ). Celé odpoledne bylo velice příjemné a je milé vidět se s rodiči i při jiné příležitosti.

Celodenní výlet

Ve čtvrtek 16.6.2022 byla I.C na výletě ve Vonoklasech, Karlíku a Dobřichovicích. Ve Vonoklasech jsme navštívili nové dětské hřiště. Velice milé bylo občerstvení, které nám zajistily maminky. Dále jsme šli do lesa směrem ke Slunečnému vršku kde byl nádherný výhled na Dobřichovice a okolí. V lese děti stavěly domečky a různé přístřešky ze dřeva a jiných přírodnin. Z Karlíka do Dobřichovic jsme šli cestou mramoru ( různé sochy, průhledy a například i žraločí ploutev ). Na kraji Dobřichovic v parku jsme obědvali a ochutnali opočenskou zmrzlinu. Naší poslední zastávkou bylo koupání ( cákání ) u dobřichovického zámku. Z Dobřichovic do…

Den Otců

Jako děláme radosti maminkám, neměli bychom zapomínat  na tatínky. Letos děti vytvořily barevného papouška na pověšení. Doufám, že taková věc vyrobená dětmi tatínky potěšila!

POBEROUNSKÁ MÍLE

I v letošním roce jsme se s dětmi zapojily do sportovní akce společně se Sokolem Černošice. První termín nám zhatilo počasí, druhý termín nám vyšel na Den dětí. Při této akci se běhá míle po cyklostezce a pak se sportuje ve skupinách. Děti si to moc užily, nabídla jsem i jahodové osvěžení ( když byl ten Den dětí ), od trenérek ze Sokola děti dostaly i drobná potěšeníčka. Děti co se vracely ke škole měly možnost si koupit zmrzlinu v Penny.

Týden hlavolamů s I.C

V měsíci květnu jsem děti nechala soutěžit v trpělivosti a zájmu se naučit něco nového. Některé hlavolamy děti znaly, jiné byly nové a pro děti velkou výzvou. S trpělivostí to bylo vrtkavé ( jeden den špatně a druhý den třeba úspěch). Děti soutěžily celý týden, mohly si vybírat hlavolamy podle sebe a na konci týdne se sečetlo a určilo pořadí podle počtu úspěšných hlavolamů. Drobná odměna byla pro všechny děti, pro nejúspěšnější i tetování.

SPOLEČNÁ ČETBA

V 2.pololetí jsem hodně pracovala s knihou SRABÁČEK od p. Epsteina. Je to kniha , která hodně pracuji s emocemi. Hodně mluví o kamarádství , strachu, důvěře, zvídavosti, trpělivosti a samozřejmě jedinečnosti, každého z nás. Práce s emocemi a jejich zvládání je pro děti velice důležité. Zkouším jednoduché povídání “ Jak se dnes citíš – na stupnici od 1 -10″ Snažím se učit děti, že jsou pro život důležité příjemné i nepříjemné emoce.