10. Komenda

Pozor! Toto je archivní stránka 10. Komenda ze školního roku 2021 - 2022.
Vychovatel:

Kozumplíková Radka

učitel

Těšíme se na prázdniny

Vážení rodiče a milé děti, rok rychle utekl a v družině jsme se měli moc dobře, teď se již všichni  těšíme na prázdniny. Přeji vám ,ať si je krásně užijete, buďte na sebe opatrní. Budu se na vás těšit v příštím školním roce. Děkuji vám za milé jednání. Vaše vychovatelka Radka Kozumplíková.

Zahradní slavnost na Komendě

V pátek 17.června se za ideálního počasí uskutečnila na naší krásné školní zahradě slavnost pro rodiče ,děti i nás učitele ,vychovatele a známé. Na naši slavnost přišla spousta rodičů, kteří to pojali jako piknik a vzali si s sebou deky a občerstvení .Slavnost se odehrávala hlavně na školním hřišti ,kde žáci naší školy předvedli krásná vystoupení ,hlavně taneční. O občerstvení se postarali učitelé a rodiče ,kteří napekli sladké i slané dobroty. My vychovatelky jsme si pro děti připravily vyrábění v tělocvičně a venkovní sportoviště před školou. Na závěr slavnosti si kdo chtěl mohl něco upéct na ohni a popovídat si…

Výlet do Mirakula

V úterý 14.června jsme s dětmi zavítali do zábavního parku v Milovicích. Počasí nám velice přálo .Děti mohly navštívit většinu atrakcí. Návštěva začala naučnou stezkou ,která byla velmi zajímavá. Viděli jsme například krkavce a zlatého bažanta, který u nás ve volné přírodě nežije. Potkali jsme tam také daňky a muflony. Děti poznávaly naše nejrozšířenější dřeviny a vyzkoušely si tvrdost dřeva. Pak jsme přešli na atrakce-obří houpačky, trampolíny ,prolézačky ,bludiště, podzemí a nakonec do vodního světa. Na ten se děti těšily nejvíce. Přikládám fotky ,na kterých je vidět ,jak moc jsme si to všichni užili. Za rok plánujeme další výlet.

Poberounská míle

Poberounská míle je sportovní akce určená mladším žákům ze ZŠ Komenského Černošice. Základem je uběhnutí jedné míle (vytrvalost) a doprovodný sportovní program zaměřený na obratnost, flexibilitu, sílu, rychlost a spolupráci. Akce se uskutečnila přesně na Den dětí, počasí nám vyloženě přálo a všichni jsme si to moc užili. Na závěr děti dostaly krásné odměny a to i sladké jahody od mé kolegyně Míši.

Měsíc květen u nás a škola v přírodě

Měsíc květen bohatý na události. Povídali jsme si ,hráli si ,vyráběli krásné věci pro maminky, přáníčko a srdíčka s kytičkami z rychle tuhnoucí hmoty. Také děti dostaly do družiny nové lego ,neskrývaly nadšení a ihned se pustily do stavění. Vyráběli jsme si postavičky a zvířátka z barevného papíru. A také Hynek udělal krásnou přednášku o ptácích. Vše jsme završili školou v přírodě v Příběnicích. Měli jsme krásné počasí a vše jsme si krásně užili včetně závěrečného výletu do města Tábor ,kde jsme navštívili muzeum čokolády.

Měsíc duben ve znamení Velikonoc

V měsíci dubnu se věnujeme hlavně Velikonocům. Vyrábíme slepičky ,kohoutky i kuřátka. Také si děti domů přinesou krásná vajíčka ,která si krásně nazdobí. O Velikonocích si také čteme a povídáme .Minulý týden proběhla zajímavá přednáška o pavoucích ,po Velikonocích budeme pokračovat ,děti si některé druhy pavouků namalovaly a vzniká nám zajímavé album ,které sem určitě vložím.

Měsíc březen v naší družině ,vítáme jaro

Měsíc březen ve znamení jara ,počasí se zlepšilo a užívali jsme si 1. jarní den , který jsme mohli trávit venku na našem krásném hřišti. Také jsme si udělali besedu o ptácích žijících v našich zahradách ,kterou vedl jeden z mých šikovných dětí .Došlo i na besedu o motýlech. Chodíme na hřiště a skáčeme přes švihadla ,nebo si hrajeme uvnitř a vytváříme ze stavebnic krásné věci. Vyráběli jsme i ukrajinské vlajky ,sluníčka na výzdobu naší školy ,která nás přivítají na schodišti nebo krásné kytičky tulipány pro budoucí prvňáčky.