Tvoříme na Mikulášské trhy

Každoročně se naše škola i družina účastní Mikulášských trhů pořádaných obcí, na náměstí na Vráži. Naše účast na trzích má charitativní podtext. Nejen, že jde o neformální příležitost setkat se s rodiči a přáteli školy, ale také prodejem výrobků získáme finanční prostředky, které věnujeme dětskému domovu v letech.

O dětech bez domova, tedy spíše bez rodinného zázemí, které domov tvoří, jsme si v naší třídě povídali. A jelikož čas do trhů se blíží, rozhodli jsme se pomáhat druhým a vytvořit nějaké vánoční dekorace a dárky, které by svým prodejem mohli přispět k dobrému činu.

V našich veverkách tak vznikly velice decentně působící ozdoby hvězdiček, ze sirek. Které byly zkouškou pro naši pečlivost a trpělivost.

A také jsme se pustili do tvorby velmi kreativních březových snehuláčků. Na nichž jsme si vyzkoušeli řemeslné dovednosti.

O tom že se nám povedli, se můžete přesvědčit v galerii. Myslím že každý je skutečně originální a veselý. Tak jako vánoční svátky mají být.

Těším se na viděnou na Mikulášských trzích a předem děkuji za podporu.

Vychovatelka Olinka