Týden 13. – 17.6.

Milá háďata,

tento týden byl hodně výletní.

14.6. výlet do Mirákula s družinou

15.6. výlet do vesničky Botanicus /slíbený výlet – v matematice jsme se učili Biland – groše a finanční gramotnost/

Ve čtvrtek jsme si napsali sloh, kde jsme trénovali tvůrčí psaní. Někdo si vybral psát od vesničce, někdo naopak o zábavném parku Mirákulum.

Žáci si tak procvičili krasopis, pravopis, delší souvislé vypravování a psaní podle osnovy.

Nechyběl ani hezký obrázek.

V prvouce jsme opakovali hodně venku v lesíku za školou. Je tam příjemný chládek. Udělali jsme si tam i třídnickou hodinu na posílení kamarádských vztahů a boji proti šikaně. Třídnická hodina probíhala formou dramatizace lučních motýlků a soužití na louce :-). Dětem se to moc líbilo. Opakovali jsme také probrané učivo za uplynulé měsíce.

V češtině opakujeme slovní druhy pomocí šifer. Vyjmenovaná slova pomocí tvůrčího psaní a různých her. Opakujeme pády podstatných jmen a snažíme se rozpoznat souvětí.

V matematice opakujeme násobilku a používáme ji v složitějších matematických operacích. Snažíme porozumět textu a dostat se tak na kloub různých matematickým úlohám. Máme radost, když přijdeme na správné řešení.

V angličtině si hodně hrajeme hry. Opakujeme tak probrané učivo. Čeká nás závěrečný piknik a loučení s Kim a Garettem.

V tělocviku si užíváme plavání a čeká nás plavání na Biotopu 🙂 !

Hudební výchovu jsme si užívali  u ohýnku s kytarou na škole v přírodě. Každou volnou chvilku o přestávce si zpíváme naučený repertoár. Pořád vzpomínáme, jak bylo na Šumavě krásně.

Výtvarnou výchovu si užíváme hodně jako relaxaci na konci školního dne. Snažíme se tak lépe napojit na svět fantazie, který jsme nasávali při hodinách čítanky.

Zkrátka užíváme si poslední dny školního roku.

I když je nám horko, je nám spolu dobře.

Práci posílám marodům individuálně.

Zdraví Vaše paní učitelka