Týdenní plán 15.4. – 19.4.

Milí mořeplavci,

tento týden budeme ověřovat vaše znalosti, které jste načerpaly v průběhu 2. pololetí.

Mimo jiné se můžete těšit na to, jak budeme prozkoumávat orientaci jak na mapě, tak také v plánku pražského metra. Budete se tak lépe orientovat, až začnete do Prahy cestovat samostatně. Povíme si trochu více o místech, kde sídlí Parlament ČR a Senát. Ukážeme si prezentaci fotek a budeme si povídat o fungování v naší zemi.

V pondělí budeme psát písemné opakování na HUSITSTVÍ a po písemné práci si budeme povídat o tom, co bylo po husitských válkách. Je to kapitola, která bude předcházet centrům aktivit.

Propojíme tedy češtinu opět s vlastivědou. Již víme, jaké mají dopravní prostředky výhody a nevýhody. Známe dopravní prostředky v našem Středočeském kraji, tento pátek budou mít mořeplavci vypravit se v myšlenkách na výlet a doporučit nám své oblíbené místo ve svém kraji. Už se těším na vaše tipy. Mohou si vybrat Prahu nebo Středočeský kraj.

V matematice budeme opět počítat tematické slovní úlohy, kde zúročíme načerpané znalosti. Úlohy se minulý týden týkaly cestování i tentokrát v nich budeme pokračovat. Budeme cestovat na výlet ve větším počtu jako třída, budeme si muset kupovat jízdenky na vstup a dopravu, no a nebude chybět ani nakupovaní potravin.

V hudební výchově a výtvarné výchově nás čeká příprava na akademii.

Nebojte se, koncové hodiny jsme uzpůsobily tak, aby byly odpočinkové. Někdy malujete, zpíváte, čteme společně nebo čtu já a vy nasloucháte, také se můžete těšit do vlastní knihy, kterou si můžete ve škole číst.

V polovině týdnu nás čeká přednáška Zdravé dospívání.

Těším se na Vás a na tento bohatý týden. V tabulce pod dopisem máte ještě vše shrnuté v tabulce.

Budu Vám držet palce na písemné opakování.

Vaše paní učitelka

čeština:
kapitola Dopravně – pokračování, pracujeme s plánkem metra Prahy
– pracujeme s plánkem metra a učíme se v něm orientovat ( propojení s vlastivědou a památkami)
– trénujeme práci s textem jako se zdrojem informací
– trénujeme shodu podmětu s přísudkem a pravopis u podstatných jmen
– interpunkční znaménka ve větách ( čárky v souvětí )

– uč. str. 114, 115, 116
– pracovní sešit str. 30/cv. 7,8,9 + str. 31

úkol: procvičovat na čtvrtletní opakování 🙂
( Obdobnou písemnou práci vkládám také do přílohy. Je to ta samá, kterou jsem Vám rozdávala v pátek. Je to pro ty, kdo si ji nechali ve škole nebo ji vytratili. )
středa: ČTVRTLETNÍ PÍSEMNÁ PRÁCE ( pro rychlíky knihu vlastní knihu s sebou)

čtení:
v pondělí čteme nahlas, ve čtvrtek čteme vlastní knihu + čtenářská dílna, tvorba lapbooku

psaní: v pátek trénujeme psaný text – Můj oblíbený výlet ve Středočeském kraji. ( Doporučit spolužákům výlet, co tam uvidí, jak se tam dostanou, vyhledat spojení pro ostatní, tip na dobrou restauraci a občerstvení. )
desetiminutovka v pátek NENÍ!
matematika:
Užití osvojeného učiva ve slovních úlohách
– počítáme do milionu
– řešíme slovní úlohy
– opakujeme vlastnosti sčítání a práci se závorkou
– opakujeme násobení dvojciferných čísel + dělení

středa: nebude matematika – máme přednášku o zdravém dospívání
čtvrtek: ČTVRTLETNÍ PÍSEMNÁ PRÁCE ( pozor! bude v ní jak početní, tak geometrická část)
trénink na čtvrtletní písemnou práci využijte ze zeleného pracovního sešitu str. 15 a 16
rýsovací potřeby s sebou!!! Kružítko, 2 pravítka. Jedno s ryskou. Tužku číslo 1 nebo mikrotužku.

zelená elektronická uč. str. 121 – 124
zelený pracovní sešit s opičkou str. 17, 18

úkol: Máte opakovat na čtvrtletní písemnou práci. 🙂
angličtina: doplním v pondělí…
domácí úkol: projekt MY DREAM TOWN
zadání:

napsat 5 vět s vazbou There is, There are
použít minimálně 7 budov ( slovní zásoba z učebnice)
udělat plánek nebo obrázek vašeho města a využít popis pomocí slov Next to, opposite
přírodověda:
uděláme si úvod do dalšího ekosystému uč. str. 49 – 51 EKOSYSTÉM PARKŮ A MĚSTSKÉ ZELENĚ
vlastivěda:
pondělí: písemné opakování husitství viz elektronické zápisky a učebnice str. 40 – 43
– po písemné práci si povíme navazující příběh z učebnice na str. 44 – 45 naše země po husitských válkách
čtvrtek:
Projekt kraje ČR – Praha – zakončení – Kde sídlí Senát, Parlament ČR – povídání + prezentace fotek
opakování krajů ne slepé mapě ČR, uč. str. 46 – 47

Středočeský kraj a Prahu máme probranou. Elektronické zápisky máte rozdané.