Týdenní plán 27.11.-1.12.

Milí mořeplavci,

blíží se nám 1. adventní neděle. Spolu s ní nás čeká také vánoční výzdoba naší třídy. Naše škola vyhlásila další soutěž o nejlépe vyzdobenou třídu. Škola tak chce podpořit vánoční atmosféru v celé škole. My si uděláme příjemnou předvánoční atmosféru ve třídě, abyste do ní rádi chodili. Čeká nás pestrý týden.

V pondělí vás čeká samostudium, v úterý výlet a od středy se už budeme opět učit společně.

V pondělí 27.10. bude stávka, tento den tedy nejdete do školy. Škola stávkuje proto, abyste měli co nejlepší podmínky ke studiu. Kdo by chtěl, může přijít stávku podpořit v 10hod k amfiteátru školy.

Více informací najdete zde: STÁVKA v pondělí 27. listopadu 2023 | ZŠ Černošice (zscernosice.cz)

V úterý 28.10. jede naše třída na výlet. Pojedeme nakonec po 1. vyučovací hodině. Muzeum otevírá v 10hod.

V úterý se učit nebudeme, upeču Vám snídani a uděláme si třídnickou hodinu.

Kam jedeme: Národopisné muzeum Národního muzea – Národní muzeum (nm.cz)

Co tam budeme dělat: program + tvůrčí dílna Život na vsi, jak jej (ne)znáte… – Národní muzeum (nm.cz)

Vyrobíme si tam vánoční ozdobičku, tu si následně dáme do třídy na náš vánoční stromeček a před Vánoci si ji vezmete domů na ten svůj. Jakmile stromečky začnou prodávat, přivezu do třídy jeden takový stromeček, abychom si ho užili a vánočně se naladili. Zkusíme si udělat vánoční řetěz z popcornu 🙂 !

kdy je odjezd: vlakem 9:05 z Mokropes – návrat po 5. vyučovací hodině

s sebou: svačinu a kapesné dle uvážení ( vstup je hrazen z fondu třídy)

Středa 29.11. bude probíhat dle rozvrhu. V pracovních činnostech doděláme dárky. Kdo si přinese smirkový papír, nemusí čekat a může si zatím brousit svou kostku.

Čtvrtek 30.11.: Škola vyhlásila pyžamový den. Tento den se tedy zkusíme učit v pyžamu. Přineste si polštářky a plyšáky. Na návštěvu přijde paní Vychodilová a 4. a 5. vyučovací hodinu nás čeká navazující dílna na černošické autory a dílna tvůrčího psaní. Všichni musí mít do té doby zpracovaný čtenářský deník.

V pátek půjdeme na jednu hodinu do dílen, kde doděláme naši hrací kostku. Otevřeme si první okénko našeho adventního kalendáře. 🙂

Vaše paní učitelka

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD  27.11.-1.12.
Třída:  4.D
český jazyk – budeme opakovat podstatná jména rodu středního
– budeme opakovat pády podstatných jmen
– budeme opakovat slovní druhy. uč: 45,46,47
– pracovní sešit str.26,28,29/cv. 10,11
– týdenní domácí úkol na 8.12. bude str. 27

V pondělí samostudium nový zelený malý pracovní sešit na podstatná jména – str. 7 vzory podstatných jmen rodu středního + 4,5

Místo čítanky budeme mít návštěvu paní Vychodilové. Pokud máš doma knihu černošického autora, kterou si četl/četla, přines ji s sebou ve čtvrtek.  Výsledek tajenky:
Jan Amos Komenský – ČT edu – Česká televize (ceskatelevize.cz)
matematika – budeme mít jak geometrii, tak matematiku.
– ve středu si vezmeme geometrii. (pravítka, tužky, gumy s sebou)

Tento týden budeme opakovat vše, co jsme se poslední dobou naučili nového. Zlomky, rovnice, dělení a násobení vyšších čísel, slovní úlohy
– na číselné ose se začneme orientovat do 10 000

uč. Str. 40 – 41 Rýsujeme, 44-45 Dělíme jednomístným číslem
početník str. 16
pracovní sešit str. 34, 39/cv. 5 (Cvičení jsme nedokončili, budeme pokračovat příští týden.)

V pondělí samostudium početník str. 16 celá
anglický jazyk od paní učitelky na angličtinu:
Dú do středy 6.12. – opsat si do slovníčku část slovíček ze 3.lekce – strana 61 – levý sloupec ve 2.odstavci
Výuka St až Pá – učebnice str 47 – kontrola dú ze suplování, nové :str. 50,51.
Dú na 6.12.zadá suplující učitel

v pondělí samostudium– strana 46,47/3,4,5 I like, I don´t like (hotové do středy 29.11.)
přírodověda O přírodovědu příští týden přijdeme: ALE dělejte si na prezentacích, které jsme si zadali do kapitoly ekosystém lesa
vlastivěda Vlastivědu jsme i hodně užili minulý týden. V pondělí nám odpadne, ve čtvrtek místo ní přijde paní Vychodilová a budeme mít tvořivou dílnu čtení a psaní. Na tento předmět se opět můžete těšit příští týden 🙂  Příští týden si zopakujeme Germány a posuneme již do středověku ke Slovanům.
Další informace: pondělí: stávka, škola je zavřená
úterý: výlet
středa: diktát z češtiny na slova vyjmenovaná a jejich slova příbuzná
čtvrtek: desetiminutovka z matematiky na násobení a dělení (např. 28 x 6,290 x 3, 600:30, 34:5, 78:2) – typy příkladů, které jsou v početníku do str. 16