Týdenní plán 28.11.-2.12.

Milí astronauti,

odstartoval nám advent.

Budeme si povídat o tom, co toto období znamenalo pro naše předky.

Povíme si o tom, že ne všechny děti bydlí spokojeně se svou rodinou a pokusíme se těmto dětem splnit jejich vánoční přání. Děti z pěstounských rodin a dětských domovů mají každé nějaké vánoční přání.

V sobotu 3.12. se za tímto účelem konají vánoční trhy nazvané DĚTI DĚTEM.

Pokusíme na těchto trzích vybrat 10 000 Kč. Tyto peníze potřebujeme vybrat, abychom mohli dětem, které nežijí ve vlastních rodinách, splnit jejich vánoční přání.

Můžete pomoci Vy všichni. Za naši třídu jsme potiskli tašky z recyklovatelného materiálu různými vzory.

V pondělí budeme tyto dárky ještě dodělávat a ke každému vložíme vánoční přání.

S dětmi budu tyto tašky a ostatní vyrobené dárky naší školou prodávat na Vráži v 11- 12hod. Trhy budou probíhat jinak celý den. Ale třídy se budou ve stánku na prodej střídat. Můžete tedy přijít kdykoli a podpořit tuto akci.

V pondělí vyberu dva zástupce.

Přijďte načerpat pocit, že vzájemná pomoc je moc důležitá. Uvědomit si, jak se se mám já a jak se mají ostatní a jestli bych nemohl pocit radosti poslat dál.

V pondělí si také půjdeme poslechnout Českou mši vánoční od J.J. Ryby. 3. a 4. vyučovací hodinu.

Vzpomeneme si také na staré babičky a dědečky v domovech pro seniory a uděláme jim vánoční přání.

Tento týden se také budeme věnovat dalšímu zkoumání zkoumání doby minulé. Zařadíme si na naši osu, kdy začal Novověk, co ho odstartovalo a kdo to byl Rudolf II.

Zatím si jen utváříme časovou osu a vědomí toho, co bylo před naším letopočtem, co bylo počátkem našeho letopočtu a nyní si uvědomíme, co odstartovalo Novověk. Je to takový základní stavební kámen pro Vlastivědu, kterou budeme mít ve 4.třídě. Učíme se v souvislostech a do světa minulého nás vtáhla čítanka.

Protože vzdělání a čtení je důležité, navštívíme ve čtvrtek naši knihovnu ve škole a pokusíme se vtáhnout do čtení všechny čtenáře 3.třídy. Ti, kdo již vtaženi jsou, si ve ČTVRTEK přinesou vlastní rozečtenou knihu.

V ose času také nahlédneme v prvouce to vzniku města Černošic. Děti mají ve skupinkách prozkoumat historii tohoto města, přírodu tohoto města a památné stromy a živočichy a rostliny, které tu najdeme, rostliny. Také mají prozkoumat historické vily a budovy tohoto města. Zvídavé děti mohou zjistit, jak je to s naší školou a jejím vznikem. Také nás bude zajímat cesta naším městem na mapě. Bude nás zajímat, co znamenají jednotlivé značky na mapě. Průvodce ze skupinky nám vymyslí nějakou zajímavou trasu po Černošicích, kterou bychom si mohli na závěr tohoto projektu také projít! Pokud má je skupinka více členů, bude nás zajímat, jak to oproti minulosti vypadá dnes. Srovnáme tedy minulost a přítomnost. Fotky babiček a dědečků jsou vítané. Já mám připravený krátký starý film. Těším se na skupinovou práci a další projekty naší třídy.

V matematice se budeme věnovat orientaci na číselné ose do 1000. Musíme si nacvičit práci do stánku, abychom správně vraceli peníze! 🙂 Budeme tedy trénovat finanční gramotnost. Do geometrie zapojíme také kružítko, budeme rýsovat mandalu.

V Češtině se pustíme do procvičování vyjmenovaných slov po L a propojení těchto slov s vyjmenovanými slovy po Z a budeme trénovat jejich správné psaní. Zkusíme si napsat první diktát na tato vyjmenovaná slova.

V hudební výchově se budeme věnovat nácviku spolupráce v našem sboru. Děti si mohou na hudebku přinést nástroj.

Tady je náš plán:

• procvičování vyjmenovaných slov po L a propojení se slovy příbuznými
  • četba z knihy Vánoční prasátko
  • učebnice: str. 38,41,42
  • pracovní sešit: str. 28-30 viz. Bakaláři
  • písanka – vyjmenovaná slova po L krasopis a opis
  • učebnice čítanka: Ve světě minulém str. 96-99 ( MARODI si dočtou v čítance str. 90-96  pověst o Bruncvíkovi, zajímavosti o Karlově mostě, Karla IV. , zajímavosti o Pražském hradu- tuto látku jsme měli v centrech aktivit)
  • odstartujeme novou kapitolu Ve světě objevů a vynálezů NOVOVĚK
  • vše si poznačíme do časové osy minulosti
  • týdenní domácí úkol – vyjmenovaná slova hrou – žlutý sešit na procvičování, vyjmenovaná slova po L str. 11 – 15 do úterý
  • hrajeme hru Sova ( orientace na číselné ose, sudá a lichá čísla)
  • orientace v číselné ose do 1000
  • sčítání a odčítání do 1000
  • opakujeme násobení a dělení
  • kluci dělí se zbytkem 🙂
  • v geometrii se budeme učit rýsovat s kružítkem – uč.str. 44 – obsah
  • učebnice: uč. str. 31(cv. 8,9,10)
  •                           str. 32 – 33 Dělíme, rozdělujeme a přetváříme
  •                           str. 34 – 35 Dodržujeme dohody
  • pracovní sešit str. 24 až 27 celé
  • samostatně si v početníku počítáme do str. 11
Anglický jazyk   učivo je zapsané v Bakaláři
Přírodověda

Nová kapitola: Můj region

• světové strany a orientace na mapě
  • učebnice str. 32 -37
  • pracovní sešit str. 21
Hudebka
  • trénujeme sbor na vánoční besídku
  • dechová cvičení, cvičení na intonaci
  • zazpíváme si za doprovodu rytmických nástrojů a za doprovodu klavíru

Další informace:
  • 10hod – po velké přestávce club kino Černošice – Česká mše vánoční ( návrat do školy na 5.vyučovací hodinu)
  • STŘEDA: diktát na vyjmenovaná slova po Z a L
  • ČTVRTEK: MINUTOVKY stále násobení a dělení ( dobrovolně bonusový úkol dělení se zbytkem)
  • ČTVRTEK: 5. hod jdeme do knihovny. Kdo je začtený do své knihy, knihu vezme s sebou. Ostatním pomůžeme vybrat vhodnou četbu.
  • stále nosit vlastní knihu do školy na čtení

Tašky se těší na své nové majitele.

Doufám, že jste odpočatí na další poznání.

Vaše paní učitelka

27.11.2022