Týdenní plán 29.4.-3.5.

Milí mořeplavci,

minulý týden jsme společně dopluli v historii do novověku. Zde se naše plavba v historii na chvíli zastaví. Budeme hodně opakovat a příští centra si vybrobíme lapbooky, abychom nezapomněli, co jsme se ve 4. třídě v historii naučili. Toto pondělí se tedy budeme věnovat opakování pravěk až novověk.

V následujících týdnech se tedy budeme věnovat zeměpisu. Těším se na Vaše prezentace z krajů ČR.

V češtině jsme se již tento rok také naučili hodně nového a musíme se pořádně naučit pracovat s textem jako zdrojem informací. Tento týden nás čeká práce s Koumákem a projektové vyučování ke DNI ZEMĚ ve čtvrtek.

V matematice se budeme věnovat slovním úlohám a počítání. V projektovém vyučování se můžete těšit na tematické počítání.

Nezapomeňte, že tento týden jdeme v úterý ven. PÁLIT ČARODĚJNICE. – Bohužel kvůli zákazu rozdělávání ohňů musíme změnit plány. Sejdeme se tedy ve třídě a na přírodovědu a výtvarnou výchovu vyrazíme ven.

1.5. je svátek práce a tedy máte ze školy volno.

Do školy se příští týden jde v pondělí, v úterý jdeme společně ven na část výuky, ve středu máte volno, ve čtvrtek se sejdeme opět společně ve třídě, v pátek máte 1. a 2. hod a následně pro Vás žáci s 9.tříd připravili vyučování venku. Poslední vyučování hodinu v pátek si vezmeme tělocvik, ať se společně proběhnete. Tělocvik bude venku.

Těšíme se na vás

Vaše paní učitelka a vaše paní asistentka 🙂

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD  29.4.-3.5.
Třída:  4.D
český jazyk Učebnici češtiny necháme tento týden ještě odpočívat.
Necháme odpočívat i pracovní sešit z češtiny.

Co se tento týden naučíme:
trénujeme práci s textem jako se zdrojem informací trénujeme shodu podmětu s přísudkem a pravopis u podstatných jmen interpunkční znaménka ve větách (čárky v souvětí)
Koumák pro 4.třídu:  (kopie pro marody k dispozici)
Dá se učit chybami? str. 44 pondělí 1.hod
Proč je dobré umět táhnout za jeden provaz str. 34 pondělí 5.hod
Vesmír str. 88-89 – práce s textem, souhrnné opakování probraného učiva + práce s knihami o vesmíru úterý, čtvrtek a pátek 1.hod

úkol: číst vlastní knihu a vypracovat zápis o knize za duben

čtení:
ve čtvrtek čteme vlastní knihu čtenářská dílna
psaní:  Tento týden bude psaní souviset s planetou zemí, budeme tvořit lapbook čtvrtek v rámci projektu ke DNI ZEMĚ

diktát tento týden NENÍ!
desetiminutovka v pátek NENÍ!
matematika Řešíme slovní úlohy
zelená učebnice str. 126-129 vybrané úlohy
pracovní sešit zelený s opičkou str. 19, 20 – rychlíci obě strany (pondělí, úterý a pátek)

povinné: str. 18/cv. 13, str. 19/cv. 1,2,3,6, 7, str. 20/cv. 8, 10

úkol: Dodělat resty z matematiky strany, které nemám dodělané.

Ve čtvrtek mám připravenou matematiku k projektovému vyučování na Den Země.

Geometrii necháme na následující týden.

desetiminutovka ve čtvrtek NENÍ!
anglický jazyk Napíšu v pondělí dle instrukcí paní učitelky.
přírodověda Dne 30.4. se budeme učit venku 3. – 5. vyučovací hodinu

S sebou dobrou svačinku.
Bude také pozorovat v přírodě ekosystém řeky-vyučování venku
Poznávat místní stromy a rostliny.
Užijeme si opožděně svátek naší Země.
vlastivěda pondělí: souhrnné opakování pravěk až novověk s učebnicí a pracovním sešitem.  učebnice str. 50–51

pracovní sešit dějiny str. 25 v pondělí- zápis do sešitu konec husitství – ještě nám chybí zápis na novověk ( písemná práce bude 13.5.)
další informace: pátek:
1. a 2. hod vyučování